| AlexandruSC a întrebat:

Dacă un amstaff ar avea o confruntare directă cu un ciobănesc caucazian, care dintre aceștia ar câștiga și de ce?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Caucazianul e aproape dublu la greutate dar e si mai agil decat amstaff-ul. E un caine conceput sa apere stana de lupi si ursi. Amstaff-ul arata fioros dar are pieptul lat si asta il face sa se miste un pic greoi.
Clar caucazianul.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acela care este antrenat sa lupte, va castiga.

| AlexandruSC explică (pentru Violleta2022):

Sa zicem ca s antrenați amândoi, care câștigă?

| Legion7X a răspuns:

De ce sa aiba o confruntare cu un ciobănesc caucazian, ai vreunul din aceștia doi și vrei să lupte?

| AlexandruSC explică (pentru Legion7X):

Nu, aveam o discuție cu un prieten și aș vrea să știu care ar câștiga dacă aceștia s-ar înfrunta