| snics a întrebat:

Daca un copil a pus zapada pe scaunul unui profesor, iar acesta s-a dus sa vada pe camere cine a pus zapada, si mai apoi s-a dus la director, acestui copil i se poate scadea nota la purtare?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Posibil.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, ce fel de glume sunt astea? Vă bateti joc de profesori, nu va este rusine?

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca se va vedea pe camere si proful este suficient de suparat, da, este posibil. Ar fi fost mai safe ca elevul sa recunoasca si sa isi ceara scuze, gen ca era o gluma pentru un coleg care obisnuieste sa se aseze pe scaunul profesorului...

| Fancyuiop a răspuns:

Posibil. Se află totul la școală. Poate fi vorba de un avertisment.

| baiatulfin467 a răspuns:

Da, se poate. Asta e decizia profesorilor pentru că se decide în consiliul profesoral. Așa era la noi la școală. Fundă?