| DenisaSM a întrebat:

Daca vreau sa dau la UBB, pot sa aplic la mai multe sectii ale acelei facultati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

UBB e universitate, nu facultate. Da, poti aplica la mai multe facultati.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da si iti lasi dosarul in final la aia la care vrei sa ramai. Poti face si 2 deodata dar la a 2-a vei plati obligatoriu taxa.

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca se refera la specializarea unei facultati, de ex facultatea de matematica si informatica are 3 specializari (matematica, matematica-informatica, informatica). Cred ca se poate la o singura specializare/sectie.