Întrebare recomandată | PisSsicutTtzza a întrebat:

Daca vreau sa ma fac bucatar....la ce profil de liceu ar trebui sa merg. funda :*

21 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a deveni bucatar trebuie sa urmezi un liceu economic pe profilul alimentatie.

| PisSsicutTtzza explică (pentru alexs99):

Si se face matematica? laughing

| W3R4 a răspuns:

Eu vreau să mă fac bucătăreasă, şi sunt la un liceu Economic, la profilul Turism şi alimentaţie.
Ăsta e cel mai bun liceu pentru domeniul tău.În primul an, în a 9-a, vei face Turism şi Alimentaţie, iar în clasa a 10-a va trebui sa alegi între Turism şi Alimentaţie. Tu, normal, vei merge la Alimentaţie!
Crede-mă, nu regret nici-o clipă decizia de intra la liceul ăsta!winking

| PisSsicutTtzza explică (pentru W3R4):

Scuze ca te intreb...dar matematica de cate ori pe saptamana faci?

| W3R4 a răspuns (pentru PisSsicutTtzza):

De doua ori.

| PisSsicutTtzza explică (pentru W3R4):

Sunt varza la matematica laughing) si de aceia a`s dori sa nu practic mate

| W3R4 a răspuns (pentru PisSsicutTtzza):

Vai,crede-mă nu eşti singura! Semestrul trecut a trebuit sa copiez de la 4 copii, ca să-mi iasa media 5! Oricum,proful sau profa,va închide ochii daca nu le ai cu matematica,deoarece şi ei sunt conştienţi de faptul că matematica nu prea îţi trebuie la bucătărie...mă rog, calcule simple, dar nu ecuaţii, sau funcţii, sau dracu' ştie ce mai e! laughing

| PisSsicutTtzza explică (pentru W3R4):

Mss mult pentru raspunsul tau! tii pupp laughing :*

| W3R4 a răspuns (pentru PisSsicutTtzza):

N-ai pentru ce!winking

| Mihai_Vlad_1998 a răspuns (pentru W3R4):

Buna.Uite id meu vreau sa vb cu cineva.Si eu sunt varza la matematica.Si eu vreau sa ma fac bucatar.Si eu dau la turism si alimentatie. Uite id
vlad_mihai_1999.Te rog contacteaza-ma si lasa-mi un mesaj cine esti.Ms mult.

| Ibrahimovic a răspuns:

In Suceava urmeaza profilul turism si alimentatie(asa se numeste) pentru ce vrei tu sa faci!

Răspuns utilizator avertizat
| cristina409 a răspuns:

La alimentatie

| juky12 a răspuns:

liceul nu conteaza. facultatea de panificatie. sau bucatar cofetar.

| PisSsicutTtzza explică (pentru juky12):

Sunt varza la matematica si de aceea as dori sa stiu un liceu unde nu prea se practica acesta materie :*

| Qusifor23 a răspuns:

Uman sau economic
Dar cel mai bun este sa te duci la Uman
si daca esti din Bucuresti si nu ai media prea reusita sau alte probleme iti recomand liceul Viilor este economic si are ore practice. Bafta!

| PisSsicutTtzza explică (pentru Qusifor23):

Din pacate sunt din Suceava laughing :*

| XxcasianxX a răspuns:

La profilul profesional!

| Cristian_Pascale_1998 a răspuns:

Si eu vreau pe Bucatar si ma duc la Alimentar (LIA)./in+ acolo se face mate o data pe saptamana si nu se da bac la mate. bafta