| Adyy5 a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer la alt liceu dupa primul semestru se ia in considerare media de la EN sau cea de pe primul sem?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti in cl. a IX-a se ia in considerare media de admitere in liceu, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului admis la profilul de transfer.
In celelalte clase se ia in considerare media de promovare a clasei anterioare, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

| Nemessys a răspuns:

Se ia in cosiderare doar daca mai sunt locuri libere la profilul si clasa dorita.

| Adyy5 explică (pentru Nemessys):

Pai ce se ia in considerare? laughing
Asta am intrebat.

| Nemessys a răspuns (pentru Adyy5):

De cele mai multe ori nu se ia in considerare nici una nici alta dar asta depinde de liceu. Daca vede directorul ca tu vrei sa te transferi de la alt liceu, la liceului lui pe profilul X, se uita doar daca mai sunt locuri libere in clasa de la acel profil si daca sunt, gata, acceptat. Fara sa mai verifice media de la EN sau de pe primul semestru. By the way, nu bag mana in foc ca la toate liceele sunt asa. Oricum, este si logic ca aproape liceu vrea cat mai multi elevi (exceptand alea de fite).