| Adyy5 a întrebat:

Daca vreau sa merg la un liceu din alt judet trebuie sa depun o cerere sau ceva? Maine trebuie sa scriu optiunile pentru liceu.Pot sa scriu pur si simplu codul liceului respectiv sau trebuie sa fac ceva inainte?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să mergi în județul respectiv să te înscrii.

| Adyy5 explică (pentru anonim_4396):

Si cum fac asta? Mai am timp?
Maine la 9 trebuie sa fiu la scoala ca sa scriu optiunile.Ce pot sa fac?
Daca stiu codurile tot trebuie sa merg in judetul respectiv? Pot sa ma inscriu in judet dupa ce am scris optiunile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adyy5):

Eu din ce știam, dacă te înscrii la tine la școală, pui liceele din județul tău.
Ai timp dacă știi unde e centrul de înscriere pentru unde vrei tu.
Sună și tu la 8 dimineața la secretariatul școlii tale să-ți spună unde trebuie să mergi sau ce să faci. Asta ca eventual să ai timp să ajungi în partea cealaltă.
Posibil să se fi schimbat și să ai dreptate.

| Diavolo18 a răspuns:

Nu. Trebuie sa iei revista aia de coduri de la scoala unde vrei sa mergi si sa treci codul.