| nuamnume8329 a întrebat:

Daca vrei sa devii antreprenor credeti ca ar mai avea sens sa faci o facultate?

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Fa un curs. E mai util si mai rapid. Si mai ieftin. Cunosc multe persoane cu facultate de business, economie, si au ajuns un rahat. Nu te ajuta cu nimic. Faza e sa iti faci tu un plan. Documenteaza-te daca vrei iti pot da cateva sfaturi in privat. Ma pricep destul de bine la afaceri. Toata lumea imi spune. Da-mi mesaj privat cu ce vrei sa faci si iti dau cateva sfaturi.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Are sens sa faci management sau economie ca sa stii cum sa nu iti arunci banii pe geam facand investitii gresite si luand decizii proastelaughing Cunosc cateva cazuri de ''anteprenori'' care si-au investit economiile si dupa sase luni au intrat in faliment.

| Yurisa a răspuns:

Atat timp cat ai bani sa investesti si o idee buna, nu cred.

| christine99 a răspuns:

E relativ, daca nu ai studii superioare sunt care vor stramba nasul la tine, asa stiu eu cazul. Dar cui ii pasa, lumea va avea mereu ceva de comentat.

| Daniel323 a răspuns:

Unii sunt nascuti pentru asa ceva, altii pot doar sa incerce.

| Docmiau a răspuns:

Oricand e binevenita o facultate, doar PSDistii nu au

| brokxy a răspuns (pentru Docmiau):

Atunci eu sunt PSD-sta rolling on the floor)))

| Evaluator a răspuns:

Nu.