| Mony a întrebat:

Dati-mi ceva titluri de carti interesante [autori straini] am 16 anibig grin

5 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Citeste orice in afara de Twilight, mi-a placut A doua fundatie de Asimov. O sa iti placa... mai ales ca un personaj foarte interesant este tanara Arkadia, cam de varsta ta, care trece prin multe incurcaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| StefaniaMS a răspuns:

A.J.Cronin- Castelul palarierului
Dostoievski- Amintiri din casa mortilor
Jhon Folwes- Iubita locotenentului francez
Irving Stone- Agonie si extaz
Sunt geniale. Cea de Dostoievski nu e asa morbida cum pare dupa titlu laughing.

| ZvT a răspuns (pentru StefaniaMS):

E cam tinerica pentru amintiri din casa mortilor si nici nu cred ca i-ar placea sa citeasca despre viata de puscarias.

| StefaniaMS a răspuns (pentru ZvT):

Eu am 17 si am citit-o la 16.