| SmilePleaseXoXo a întrebat:

Dati-mi niste titluri de carti faine citite de voi cu dragoste.

8 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Bestia – Alex Flinn
Padurea Norvegiana
"Coraline", de Neil Gaiman
Un pod spre Terabithia, Katherine Paterson
Panza lui Charlotte - E.B. White
Printre lupi - Misha Defonseca

| trifescugabriela a răspuns:

Zodia dragostei, o plimbare de neuitat, elevul Dima dinr-a-sapte-a, Romeo si Julieta, O noapte furtunoasa, Douazeci si ceva, micutele mincinoase, etc...

| andreeaoprea a răspuns:

Jurnalul unei iubiri
mandrie si prejudecata
la rascruce de vanturi
pasarea spin
iar o carte care m-a impresionat enorm(desi e trista) a fost mizerabilii de hugo.

| Manfred a răspuns:

Cartile lui Sven Hassel si Odiseea capitanului Blood, winnetou

| Dukyzaur a răspuns:

Dama cu camelii

| AndreeaPucca a răspuns:

Mulţumesc pentru amintiri-Cecilia Ahern
P.S.Te iubesc-Cecilia Ahern

| viitortatic a răspuns:

Cartea mea preferata de dragoste este Lorelei
Este o poveste foarte frumoasa, cu doua personaje exceptionale
Autorul este Ionel Teodoreanu, cartile lui sunt pline de expresii foarte frumoase
Am citit cartea pentru scoala, cu multa scarba ( nu reuseam sa citesc nici o carte completa pentru scoala ) dar am ajuns sa iubesc cartea aceasta
ti-o recomand, merita