| Mihaela1100 a întrebat:

Dati-mi un site pe care pot gasi ciocarlia de Mihail Sadoveanu si ardealul de nicolae balcescu. sau daca ati citi-to povestitio pe scurt

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atât de mulți pași erau dacă te deplasai până la biblioteca din oraș/comună/sat (ce-o fi!), dacă biblioteca școlii o eviți?
Pe net nu le găsești, ți-ai pus degeaba speranța!
Ai grijă mare ce faci cu ortografia, e jale!

| Mihaela1100 explică (pentru floresdemayo):

Am fost la 2 biblioteci si nu le-am gasit... am gresit si eu un cuvant tie parca nu ti s-a intamplat... ce sa zic

| floresdemayo a răspuns (pentru Mihaela1100):

Ai găsit doar...una? Eu ți-am numărat opt greșeli de ortografie! Problema este că trebuia să-ți anunți dascălul, să știe că nu ai de unde le procura. Poate te ajuta chiar el! Cum te vei prezenta la școală fără temă?

| Mihaela1100 explică (pentru floresdemayo):

Au fost doar una sau doua greseli nu opt