| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi va rog indicatii sau idei, de unde as putea gasi o schema practica pentru atestatul profesional.
Tema atestatului este aparate/instrumente de masura analogice utilizate in masurarea parametrilor tehnologici.

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

Pe internet gaseti tot ce iti este necesar.
Ai aici cateva adrese:
http://www.meo.etc.upt.ro/materii/cursuri/MEE/Curs.pdf

De aici copiezi si cauti autorii cu manualele respective, foarte bune.
III. BIBLIOGRAFIE

1. Stan, Alexandru
Iulian
Aparate, echipamente si instalatii de
electronica industriala
Editura Didactica si
Pedagogica; Bucuresti;
2. Radoi, C-tin Aparate, echipamente si instalatii de
electronica profesionala
Editura Didactica si
Pedagogica; Bucuresti;
3. Trifu, Adriana si
Seefeld, Radu
Electronica, automatica, informatica,
automatica - manual pentru pregatirea de
baza Anul I – Scoli profesionale
Editura tehnica
Bucuresti 2001
Manole, M. si colectiv Solicitari si masurari tehnice Ed. Economica, Bucuresti,
https://www.scribd.com/doc/92216469/Curs-AMC-Aparatura-de-Masura-Si-Control

Desigur mai sunt optiuni, insa pe masura avansarii tale le poti cauta.
Mult succes!