| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDA! Daca confirm un loc bugetat la facultate, dar pe urma vreau sa renunt, pierd un an bugetar?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Da, eu mi-am retras dosarul de la o facultate in August și m-am dus la alta. Primești finanțare pentru anul universitar numai in momentul in care semnezi contractul de studii cu facultatea.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu, după ce semnezi contractul de studii, in prima săptămâna din anul universitar.

| ChristianKalman a răspuns:

Da, va trebui să plătești anul respectiv la o altă facultate și după aceea, dacă reușești, ai posibilitatea de a trece la buget. Baftă!

| ChristianKalman a răspuns:

Vina mea! Înțelesesem că ai renunța după începerea anului universitar.