| Haurentiu55 a întrebat:

DAU FUNDA!
Daca vreau sa ma transfer de la un liceu cu profil stiinte la un liceu cu profil economic, cum trebuie sa procedez? La ce materii trebuie sa dau diferenta? Tin sa mentionez ca sunt in clasa a 10-a.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Cel mai bun raspuns il afli intreband acolo unde vrei sa te muti, intrebi si acolo unde esti cum te muti, intrebi si dincolo la ce dai diferentele.

| Feri5 a răspuns:

Păi depinde ce fel de științe: ale naturii sau sociale?

| Haurentiu55 explică (pentru Feri5):

Stiintele naturii (profil real)

| Feri5 a răspuns (pentru Haurentiu55):

Ok. La științe ale naturii nu faci economie, calcul economic și matematică financiară. Ca și diferențe, vei da la economie, doar atât.