| Dizzydizz a întrebat:

Dau maine proba orala la romana as vrea sa imi spuneti difenreta dintre (idei, argumente, fapte, opinii?
mersi

Răspuns Câştigător
| Choco a răspuns:

Idei- adica spui despre ce e vorba in text, subiectul textului
argumente- daca cineva din text argumenteaza ceva. d ex mie azi mi-a picat un text cu unu la care nu ii placea cititu si spunea si de ce nu ii place. ala ii argumentu
fapte - ce fac personajele din text- se plimba stau in casa mananca orice
opinii- parera ta despre ce se petrece in text happy
bafta si fara emotii! eu am avut azi si a fost ft simplu si am luat experimentat