| foroyarmark a întrebat:

Dau test la chimie maine! Clasa 8a nu aveti idee din ce dam mai detaliat de exemplu sa inlocuim : L2O3 etc... sau sa denumim un element chimic Na(OH)2 etc... merci

4 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Arunca o privire pe caietul de notite si iti vei da singur seama ce exercitii vor fi la test.

| SomethingNew a răspuns:

Daca ati facut metale. nemetale. poate va da formule chimice, proprietatile lor fizica/chimice, reactiile lor cu alte substante. thinking sau probleme cu concentratia procentuala sau de aflat masa unei substantebig grin

| Zoki a răspuns:

Nu inteleg intrebarea spune mai concret cu ce vrei sa te ajutam... Apropo Nu exista Na(OH)2. Este NaOH. deoarece au ambele valenta I

| blackshinystar a răspuns:

Calcule chimie?
masele moleculare, probleme in care trebuie sa inlocuiesti masele moleculare.noi din asta vom da