| whatisthis19 a întrebat:

De ce lumea a devenit atât de perversă?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Corpul acelei categorii de oameni a evoluat, dar creierul tot de maimuta a ramas rolling on the floor

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Darwin zice ca omul se trage din maimuta, dar unii inca nu s-au tras de tot.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Perversitatea a existat dintotdeauna, doar ca, din lipsa de mass-media cu transmitere rapida si din faptul ca perversitatea era mai subterana, nu se cunostea de toata lumea. Acum perversitatea e un mod de a fi, scos la suprafata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manelistul asta îți poate răspunde
https://youtu.be/noEcRnoTu1M
Deși e veche se potrivește foarte bine timpului prezent reflecta realitatea absoluta deși ce se întâmplă acum e chiar mult mai grav perversitate dusa la extrem și psihopatie întru un număr foarte mare cred ca și primatele au evoluat mai mult ca omul.

| Goddessss a răspuns:

Salut!
Exista o mulțime de motive, deoarece oamenii devin atât de perverși.
Un motiv este ca oamenii sunt din ce in ce mai plictisiți, materialiști, numai citesc o carte, numai fac o excursii, numai pictează, numai se relaxează, chestii care duc plăcere intr-o anumita măsură. Din aceasta cauza rămâne ca si distracție doar '' plăcerea sexuala'', Sa fii cu cat mai mulți/multe, sa ai cat mai multe contacte sexuale si lucruri de genul.
O alta chestie este ca perversiunea se promovează încă din copilărie. Oriunde dai de un ziar, de un joc, de o reclama, de o știre, imposibil sa nu dai de ceva de genul.
In ziua de azi, fizicul conteaza foarte mult. Nu zic ca nu trebuie sa te uiți la fizic, dar trebuie apreciata si personalitatea si caracterul omului, nu numai exteriorul.
Asta e. Se pare ca ajungem din ce in ce mai rău.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Răutatea se naște din inferioritate și prostie. Rar mai găsești un om bun cu adevărat. însă oamenii aștia trebuie căutați pentru că de obicei se închid.