| Ady28 a întrebat:

De câte ori ai voie sa dai bacul? Ni s-a spus la liceu ca bacul se da maxim de 3 ori? Este adevarat sau ne-au mințit profesorii?

Răspuns Câştigător
| numesiprenume0 a răspuns:

Dupa absolvirea liceului il poti da de cate ori doresti, chiar si la ce varsta doresti... adica din cate stiu nu este o varsta maxima. Oricum, il poti da de mai mult de 3 ori si nu este nevoie sa fie sesiuni consecutive. Poate s-au referit pentru o materie la care ai picat, sa mai ai 3 sanse, dar nici asa nu cred. Ideea este ca nu doar de 3 ori. Bine, nu cred ca s-a schimbat de acum 4 ani, cand l-am dat eu. Bafta! Funda?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, nicaieri nu este stabilita o limita maxima. In schimb doar primele 3 sesiuni de bacalaureat sunt gratuite, dupa aceea trebuie sa platesti o taxa, stabilita de ISJ.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nici tu nu dai dovada de prea multa inteligenta. Ar trebui sa te sinucizi si tu.

| Ady28 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Multumesc pentru ca m-ai luminat si pentru inteligenta de care dai dovada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până îl iei
după 3 ori am impresia că se plătește

| ASDW4LIFE a răspuns:

Fara taxa bacul poate fi sustinut de 2 ori dar daca zice ca fara taxa inseamna ca daca nu ai promovat de 2 ori ai putea sa dai in continuare cu taxa ca daca nu te lasa zicea incercare 2 e ultima.