| XCalinStelistuX a întrebat:

De ce Americanii urasc Romania?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Hai sa nu exageram laughing. Ei au aproape un continent intreg cu extrem de multe lucruri interesante de vizitat. De la ceva grandios ca Grand Canyon cascadele lor si multe altele sunt mult mai tari decat eu stiu ce cascada micuta de pe la noi. Ca istorie : Mount Rushmore, Statuia Libertatii, The Smithsonian sau alte muzee sunt mult mult mult peste amaratele de la noi in tara unde vezi doua oase si o oala sparta. Litoralul lor iarasi fabulos nu poti compara Mamaia cu Miami. La noi pana si celebrul castel al lui Dracula pentru care vin atatia turisti e o dezamagire pentru straini cand vad un castel foarte foarte mic si saracacios in comparatie cu ce am vazut in Austria, Franta etc si cand afla ca Vlad Tepes nici macar nu a locuit in el, se zvoneste ca fost inchis pentru scurt timp acolo, ce sa mai zica? Sa fie impresionati? Si ca realizari sincer daca privesti New York-ul sau orice alt oras american din departare si procedezi la fel cu un oras de al nostru ai impresia ca ai ajuns in viitor. eu sunt din Constanta si ma uitam din larg de pe un vaporas, priveam orasul meu si de la o distanta relativ mica abia daca vedeam vreo cladire sau ceva. De la aceeasi distanta in New York trebuie sa privesti in sus se ridica cladirile pana in nori. Oricum invidiosi nu sunt, doar ca sunt si multi prosti care habar n-au unde e Romania si isi imagineaza un trib de tigani, in sensul asta sunt parveniti imaginandu-si ca noi suntem in epoca de piatra. Si din cauza asta ne facem de ras cand vin pe la noi pentru ca dorind sa demonstram ca am preluat si noi obiceiurile lor ii ducem la starbucks, la Mcdonalds laughing de parca ei n-au asa ceva acasa. Si culmea ne laudam cu locul unde i-am dus de parca e cine stie ce. Penibil. Macar sa ii duci undeva autentic dar modernizat.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inseamna ca daca un american te-a injurat, toti americanii urasc Romania si pe romani.Si la noi poate fi unul care nu ii place America.Inseamna ca toti romanii uram America? Gresit.

| Mocanu_Stelian_1989 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu o urasc cu politica lor de cucerire si vrăjeala de 2 bani am ajuns ca popor sa răspundem-n fata Europei despre economie si multe altele din tara asta suntem un popor puternic dar am lăsat niște jeguri sa ne reprezinte-n lume afara cu americani din Romania

| ÐÿÅ a răspuns:

Eu cred ca sunt ciudosi! big grin
Acum fara gluma, tie care iti place mai mult America sau Romania?

| On3St4r a răspuns:

Pentru că noi Românii suntem mult mai şmecheri şi mai şucari decât ei! Invidie nene, invidie!laughing

| Iulian03 a răspuns:

Cred ca raspunsul e pentru ca nu e tara lor.laughing

| Iulian03 a răspuns:

Ps: e cam ciudata intrebarea.

| Ramona000 a răspuns:

Poate era unul mai pro... na-vea ce face decat sa-si bata joc de alti

Răspuns utilizator avertizat
| RobiNBA a răspuns:

Lamureste-ma te rog de unde ai scos-o si pe asta happy.

| XCalinStelistuX explică (pentru RobiNBA):

Am zis la un video clip pe YT ca Europa ii mai tare ca America si un american a vazut ca sunt roman si ma injurat in toate felurile laughing

| RobiNBA a răspuns (pentru XCalinStelistuX):

Si asta inseamna ca Americanii urasc Romania? Deaia au pus americanii scut anti rachete la deveselu pentru noi? Probabil tipul avea un handicap sau vreo hemoragie la neuroni, sau neuronii lui sunt pe lista de specimene pe cale de disparitie. happy

| ande06cata a răspuns:

Pentru ca romanii stiu adevarul si traiesc dupa regula binelui. si de fapt americanii ii urasc pe toti cei care sunt mai buni ca ei si incearca sa-i distruga prin diverse metode tipice lor. dar adevarul e ca americanii sunt cei mai josnici dintre toti pentru ca america e formata din toti refugiatii. americanii sunt cei care incearca sa infecteze planeta!

| Geanin a răspuns (pentru ande06cata):

Ba c8chilo tu nu esti sanatoasa. Toate dotaraile sunt dela americani. Noi romani avem pe dracu. Catodata vreau sa ma duc dracu in Anglia, Franta, America dar nu vreau sa imi las familia in spate ca dacanu aveam familie ma duceam de mult de aici!

| doragiulia a răspuns:

Nu stiu.