| troleibuz a întrebat:

De ce au picat atat de multi bacul cand e mult mai usor fata de cum era acum 5 ani?

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca acum prostii sunt mult mai multi si mai prosti ca acum 5 ani...

| GeoforceExperience a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

laughing Asta a fost tare

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ha ha ha ha... Buna asta

| troleibuz explică (pentru GabiDumitrescu):

Tu ai copiat la bac.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru troleibuz):

Bineinteles! La romana si la engleza am luat 9 respectiv 10 cu felicitari de la seful comisiei pe bune. La istorie nu am invatat absolut nimic, fiindca materia si modul de concepere al subiectelor au fost -si sunt - execrabile. M-a pasionat intotdeauna istoria, am citit o gramada si inca mai citesc treburi care tin de istorie, insa materia pentru bac... toata jena. La info am luat vreo 6 la scris, desi la laborator luasem 10 cu felicitari personale din partea sefului comisiei. De ce? Pentru ca era ultima proba scrisul la obiectul de profil si imi venea sa vomit de ce minciuna ordinara e examenul asta, asa ca am stat juma' de ora, am facut cit sa iau un 6, apoi am plecat naibii. Intregul sistem autohton educational e o mare minciuna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Sa ai nevoie sa copiezi ca sa scrii pe foaie litera textului in care e mentionata o tara...si sa te mai dai sj desteptlaughing

| Sn4k3 a răspuns:

Nu au fost aliniate astrele, si cu antenele astea 5G ucigatoare, nici o sansa.

| alina2k18 a răspuns:

Pai pentru ca analfabeti functionali laughing
Ei nu sunt in stare sa poarte o conversatie la 18 ani, ma refer la ce vocabular limitat au, fix de copii de 8 anisori, darmite sa mai scoata un 6 la BAC pe care il trece oricine se pregateste 1 luna de zile...
Noi care am dat BAC ul la 5-6-7 materii ce sa mai zicem laughing

| Yuoia a răspuns:

E mai usor fata de acum 5 ani. Sunt foarte multi nepregatiti.

| teo530 a răspuns:

Pentru ca nu isi dau interesul. lenevesc si se cred in vacanta, si lasa totul pe ultimele 2 sapt.