| MissDelevingne a întrebat:

De ce Bucharest si nu Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| MaddieGirl10 a răspuns:

Ca sa fim si noi in pas cu moda. laughing engleza la putere. laughing

8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

De fite prostesti ca in ziua de azi toti ne luam ca papagalii dupa americani.

| MissDelevingne explică:

Mersi pentru raspunsuri! Toate-s bune!

| SorinE a răspuns:

De ce London si nu Londra? De ce France si nu Franta? De ce? Pt. ca engleza = limba de circulatie internationala. Oricine stie engleza (teoretic) si de aceea e Bucharest... acum depinde si unde l-ai vazut happy

Good Day,
Sorin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti este in romana si Bucharest in alta limba.Nu ai ce face fiecare cu limba lui!

| TheExpert01 a răspuns:

E in engleza din asta funda?

| Adelyna_3827 a răspuns:

Daca vrei sa pari mai smechera zici Bucharest. Bucharest e in engleza si Bucuresti in romana.Asta e singura diferenta.

papa happy

| Irina0027 a răspuns:

Pt ca suna mult mai fitos si mai rafinat, asa ca pentru tarile straine laughing

| IbeS a răspuns:

Depinde unde traiesti. Bucharest e in engleza,