| Nicu_1667 a întrebat:

De ce Dumnezeu l-a creat primul pe Adam?

Răspuns Câştigător
| ERMO a răspuns:

Dumnezeu la creat primul pe Adam deoarece se crede ca barbatul este stapanitorul de drept al lumii.In plus in Biblie se spune ca Dumnezeu l-a creat pe om dupa chipu si asemanarea Lui deci poti sa tragi singur o concluzie iti sugerez sa citesti cateva pasaje din Biblie (cautale pe google)si sa te convingi de asta (nu imi mai amintesc acele pasaje scuze).

4 răspunsuri:
| Lariiiiiiiiiii a răspuns:

Pentru ca el a creat prima data pe cineva care semana intru totul cu el. apoi a creat-o pe eva din coasta lui adam pentru ca adam se simtea singur

| Angelina01 a răspuns:

Din cauza ca barbatul reprezinta taria lui issus hristos, da dar faza tare e sa stii ca barbatul a fost primul cel care a avut ciclu! si eu am ramas uimita cand am aflat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca a vrut sa vorbeasca cu cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca a vrut sa aiba sa vorbeasca cu cineva