| anonim_4396 a întrebat:

De ce este urît Adolf Hitler?

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mie nu mi se pare că era urât. Era prezentabil. Nici prea înalt, nici prea gras - potrivit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Citeste un pic de istorie, poate te lamuresti

| sierra1 a răspuns:

Nu era chiar urât. Eva Braun îl găsea frumușel, de aia s-a măritat cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din acelaşi motiv pentru care eşti şi tu big grin

| Itanul a răspuns:

Pentru faptele sale. Citeste despre el.

| mark2018 a răspuns:

Pemtru ca asa l-a facut mama lui. Urat.

| MariaXDD a răspuns:

Nu-l simpatizez pe Hitler, dar nu sunt impotriva lui pe de-antregul. Lumea il uraste pe Hitler din doua motive: a inceput Al Doilea Razboi Mondial si pentru ca a fost extrem de rasist si xenofob si facea comparatii intre rase. Acum, daca stam sa ne gandim, n-a fost el cel mai rau conducator, au mai existat doi dictatori de care banuiesc ca ai auzit : Stalin si Mao Tzedun. Astia doi au omorat mult mai mult ca Hitler: Stalin vreo 40-62 de milioane de oameni si Mao intre 78-100 de milioane. Totusi ei nu sunt mai rău ca Hitler. Rusii au chiar icoane cu Stalin si se aduna mosi si babe comuniste sa le pupe. Ba chiar, lumea l-a plans pe Stalin in 1953, cand s-a aflat vestea "teribila" ca 'tovarasul" a dat ortul popii. Daca Hitler ar fi avut o inmantare, nu l-ar fi plans nimeni (într adevăr lumea n-avea de sau pentru ce sa Faca asta), dar multi l-au jelit pe "tovaras" care a fost mult mai imputit.

Treaba sta in felul urmator: Hitler a fost rasist, Stalin n-a fost. Lumea il uraste pe nazismul din cauza rasismului, xenofobiei si a antisemitismului. Daca Stalin ar fi fost rasist toti l-ar fi urat.

| MariaXDD a răspuns (pentru MariaXDD):

Totuşi ei nu sunt mai rai ca Hitler.* Am gresit acolo

| MariaXDD a răspuns (pentru MariaXDD):

Totuşi ei nu sunt mai rai ca Hitler.* Lumea uraste nazismul.* Am gresit de doua ori. Scuze

| Ltyiiol a răspuns:

Pentru că NU MAI ESTE.