| anonim_4396 a întrebat:

De ce exista o raca intre nord-americani si canadieni?

4 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

O intrebare stupida din start, pentru ca, chiar canadienii sunt nord-americani, ei locuind in nordul americii de nord...simplu,nu?
Cat despre sua, aia is undeva mai la mijlocul continentului...

| yoanna73 a răspuns:

Iti voi raspunde cu o intrebare:de ce exista raca intre moldoveni si ardeleni?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se spune ca orice american este mandru cand un european il confunda cu un canadian, insa toti canadienii se simt jigniti cand sunt confundati cu americanii rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dulceata: deci intrebarea ta este foarte buna, eu zic sa o pui ca si intrebare separata, si mai include si pe olteni/bucuresteni/banateni in schema, sa vezi atunci dezbateri aprinse tongue