| SingleForOne a întrebat:

De ce facultatea de Administrarea Afacerii este considerată inutilă? Ar fi foarte fain dacă ar răspunde cineva care chiar a absolvit-o!

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

E inutila daca vrei sa o faci doar pentru diploma. Daca de ex vrei sa-ti deschizi o afacere, facultatea e foarte utila pentru ca te invata cum sa o administrezi.

| existential a răspuns:

N-am facut-o, dar banuiesc ca e din cauza ca majoritatea tinerilor nu pot avea afaceri la varsta aia, din lipsa de bani (si experienta).
Poate e utila pentru cei care vor sa-si porneasca o afacere si vor sa invete ce si cum.

| Ana1687 a răspuns:

Nu am făcut-o, dar nu cred că este inutila dacă vrei să îți faci o afacere.