| karma123 a întrebat:

De ce femeile trăiesc mai mult că bărbații? La câți ani moare un bărbat/femeie? - Care este media de vârstă la bărbați dar la femei?

14 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Bărbații, în general, nu știu să aibă grijă de ei singuri: nu merg periodic la vizite medicale pentru că le este teamă de ce ar putea să afle, sunt mai slabi când vine vorba de durere față de femei și altele... Femeile sunt mai conștiincioase, au mai multă grijă de sănătatea lor, sunt mai puternice, pot să aibă grijă singure de ele, dar acest lucru nu înseamnă că nu sunt și bărbați demni de admirat pentru viața lor organizată și sănătoasă sau că nu ar fi femei care nu se pot descurca singure, leneșe, prost organizate etc.

| Jus7t a răspuns (pentru JustDeedee):

rolling on the floor)) nice.

| JustDeedee a răspuns (pentru Jus7t):

Te simți atacat sau? happy

| Sekim a răspuns (pentru JustDeedee):

Esti absurda rolling on the floor

| JustDeedee a răspuns (pentru Sekim):

thinking

| Jus7t a răspuns (pentru JustDeedee):

E amuzant cum ai zis tu acolo "bărbații, in general nu știu sa aibă grija de ei" laughing
Simt un pic de scârbă ce o ai fata de ei și o mica generalizaresad
Da e bine, o sa ai grija de bărbatul tău tu, o sa fii mămica lui.

| JustDeedee a răspuns (pentru Jus7t):

rolling on the floor bine.

| Jus7t a răspuns (pentru JustDeedee):

Misandra.

| Sekim a răspuns (pentru JustDeedee):

E absurd sa vorbesti despre femei ca se descurca mai bine daca femeile nu fac acelasi lucru pe care il fac barbatii. Barbatii se duc pe santier, au familie acasa, au probleme, griji, pe cand femeile lucreaza intr o cafenea. Nu poti compara asa ceva, nu e corect. Singurele comparatii pe care le poti face sunt cele la nivelul mentalitatii. Mi se pare normal sa fie barbatii mai slabi la durerea emotionala atata timp cat atunci cand isi fac o relatie dau tot ce au mai bun, pe cand femeile folosesc barbatii ca sa se repare. Si sincer, in ziua de azi majoritatea femeilor efectiv stau cu barbatii doar pentru bani, deci nu ma mira ca au timp sa aiba grija de ele, sa faca nu stiu ce si in final sa traiasca mai mult. Sigur, nu toate, exista femei care pot fi numite aur zic eu, dar, nu se gasesc asa usor ( la fel si in cazul barbatiilor, exista mizerii si acolo desigur ). Am intalnit n barbati puternici mental, care erau fericiti orice s ar fi intamplat si mergeau inainte, majoritatea cu bani multi, semn clar ca stiau ce fac, pe cand femei, le numeri pe degete.

| RobertMoon a răspuns:

Pai ca sa fiu scurt iti zic doar ca barbatii au meserii mai periculoase, au mai multe vicii, merg mai rar la doctor, iar ca sa vezi media de varsta intra aici, unde ai grafice etc legate de mortalitate si bolile care cauzeaza moartea https://www.worldlifeexpectancy.com/

| sierra1 a răspuns:

Aici e răspunsul pentru tine

https://www.hotnews.ro/......sibile.htm

| Zuzu1991 a răspuns:

Sunt 2 motive, daca pe primul sunt unii care l-au mirosit, pe al doilea departe, departe, DEPARTE

1. femeile sunt indoctrinate SERIOS de mici sa se simta frumoase, iar ca sa se simta frumoase trebuie sa se ingrijeasca, iar asta in timp devine mai mult sau mai putin religie (auzi, femeie de 70 de ani isi vopseste parul ca sa atraga... PE CINE?!?) la barbati, mai ales dat fiind faptul ca nu au nevoie de ingrijire ridicata ca sa fie "masculi" asta nu prea se aplica (vorbesc in medie, in particular exista barbati metrosexuali care se ingrijesc in draci, SI femei care dupa casatorie isi lasa burta, mustata si... miros)

2. putini stiu, ca atunci cand plangi cu lacrimi generate de o emotie puternica (nu, sa te dai cu ceapa la ochi nu se pune) se elimina o toxina care ajuta speranta de viata serios, ori femeile plang de nu mai pot pentru orice chestie mai rasarita, iar barbatii abia plang de cateva ori in viata dupa ce au ajuns la maturitate (mie mi s-a intamplat asta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Răspunsul la întrebarea ta îl găsești în acest video
https://m.youtube.com/watch?v=z-lZ539Fpnw

| Sekim a răspuns:

Exista doar 2 factori de care depinde durata medie de viata a unui om, 1. mentalitatea si 2. alimentatia. Daca toata viata esti stresat, suparat, ai probleme si griji, iti va reduce durata de viata cu mult, si, la fel si in cazul alimentatiei proaste. Recent am avut ocazia sa vizitez Italia, unde am vazut ca oamenii traiesc in medie intre 75-100 ani, asta, din cauza faptului ca sunt in 99% din zi fericiti si nu isi fac griji de nimic oricat de rau ar fi, si, mananca cat de cat sanatos.