| anonim_4396 a întrebat:

De ce fix acum in clasa a 8a profesori au inceput sa puna numai note mici? happy.
Eu am media 7 la mate straight face la chimie am o profesoara care este foarte dure si am 5 straight face ea nu isi bate capu cu noi mai toti avem note asa mici si la geografie am invatat toata ziua si cand sa dau teza mi-a dat fix ce e mai greu...
Este un liceu cu clasele 5-8 nu este un liceu cu medie 9+ dar de ce are asa mari asteptari de la noi si nu ne lasa mai moale ca, sa intram la un liceu bun?
Mama mea este foarte hotarata sa ma mute la fosta scoala pentru un semetru straight face si vrea sa mearga si la directoare sa vorbeasca cu ea..Credeti ca e cea mai buna idee?
Eu mereu am avut medie peste 9.Si acum ce fac? Din cauza la 2-3 profesori imi iese mediea in jur de 8.90 totusi straight face vreau sa intru la un liceu cu medie 8.50+ ma meditez la romana si matematica ca sa fiu sigur ca i-au note mari in examen mai exact un 8-8.5 romana si 7.5-8 mate.
Vreau cateva sfaturi ce sa fac?

5 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Ar trebui sa vorbiti cu dirigintele la ora de dirigentie si sa aduceti in discutie aceasta problema daca sunteti multi ce aveti aceasta problema sau pune burta pe carte si invata mai serios ca de obicei la clasele 5-8 de liceu e oarecum mai greu ca la scoala generala 1-8. Oricum profii de mate, romana fac asa ca sa-si atraga elevi la pregatire oh go on

| SpikLo a răspuns (pentru InVisible99):

Profu de mate nu face pregatire nimic. happy
Eu invat in fiecare zi 3-4 ore.

| InVisible99 a răspuns (pentru SpikLo):

Nu conteaza timpul, conteaza cat(cantitate) si cum inveti.

| SpikLo a răspuns (pentru InVisible99):

Eu zic ca invat destul + ca mama imi pune intrebari din lectie happy

| InVisible99 a răspuns (pentru SpikLo):

Am impresia ca tu tocesti mai mult decat inveti, nu trebuie sa stea mama sa te asculte in clasa a8a ca inveti pentru tine sa pricepi ceva nu sa obtii note mari.