| anonim_4396 a întrebat:

De ce Germania nu a fost capturata de U.R.S.S? Din moment ce razboiul a fost castigat de U.R.S.S iar Germania a capitulat?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

A capitulat in fata USA, UK si URSS. Partea ocupata de USA si UK a devenit RFG, iar URSS in Europa ocupata de ea a facut tari socialiste aflate sub dominatia ei, inclusiv una germana, RDG.

2 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Uniunea Sovietica urmareste sa exploateze comercial,nu sa subjuge tarile cucerite(Tine minte asta) tu stii ca: Companiile rusesti aduc beneficii importante in PIB-ul USovietice din Germania,Austria, Romania, Polonia prin afaceri? (nu intru in amanunte), dar daca bastinasii sunt asupriti, nu mai dau roade, iar Putin este un om de afaceri

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cezar003):

Punct ochit; punct lovit. cu o mica excetie: Rusia, chiar si sub putin, creaza si favorizeaza grupuri oligarhice "prietene" cu el.winking laughing