| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi apare aceasta eroare in Codeblocks?

https://imgur.com/a/KR2BuKy

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu fara fisierul salvat e complicat sa iti zicem ce are. Dar probabil ai niște caractere aiurea pe undeva

| LPCTSTR a răspuns:

Probabil ai introdus caractere necunoscute sau diacritice. Asigura-te ca in codul sursa ai numai si numai caractere "engleze"

| Gabriel9707 a răspuns:

Personal nu joc jocul, dar mesajul care apare doar te anunta ca standardul de citirea a documentelor a fost schimbat la UTF-8, ceea ce este bine, pentru ca UTF-8 este standardul care se foloseste.

| Osneros a răspuns (pentru Gabriel9707):

Nu-i joc laughing

| suntserios a răspuns (pentru Gabriel9707):

Loool, joc. Amuzant

| Gabriel9707 a răspuns (pentru suntserios):

Scuze, am citit intrebarea cam in graba si am vazut doar "blocks" si m-am gandit automat la jocul Roblox.