| Dany17 a întrebat:

De ce in iglu se mentine o temperatura mai inalta decit afara?

Răspuns Câştigător
| splash132 a răspuns:

Pentru ca afara esti in camp deschis ca sa zic asa iar in iglu are loc un fel de izolare termica ca sa zic asa, se foloseste zapada care se poate taia, iar apoi in interior se acopera peretii cu piei de animale pentru o mai buna izolare si, de asemenea, tempereatura creste si datorita caldurii degajate de cei care locuiesc acolo, iar aerul cald nu mai are unde sa plece fiind un spatiu izolat spre deosebire de afara. peace