| HappySadness a întrebat:

De ce in Islanda nu exista cai ferate?

Răspuns Câştigător
| Pure.Sunshine a răspuns:

Nu există sistem public de căi ferate în Islanda, din cauza terenului, doar locomotivele utilizate la construirea docurilor fiind expuse în oraș. Rocile au origine vulcanica (unii vulcani sunt inca activi), facand solul foarte denivelat, construirea cailor ferate fiind foarte anevoioasa.

Felicitarile mele pentru intrebarea inteligenta pe care ai adresat-o.winking

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deoarece nu au nevoie de sistem feroviar.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pentru ca ar crapa sinele de frig. :p

| remusrufa a răspuns:

Se circulă mai mult cu autobuze, automobile, avioane si transport naval pentru ca au deschidere la ocean.

| LiquidFlesh a răspuns:

De fapt exista cai ferate in Islanda, mai exact 4 metri :D http://www.flickr.com/photos/samer/3706171652/