| AlexDorinel a întrebat:

De ce majoritatea adolescentilor se cred mafioti si fac numa prostii?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu toti, dar unii se cred mafioti ca vor sa fie mafioti, ca stiu ca asa se castiga banul mult si usor, pana la urma asta sta in natura umana, sa traim cat mai comod.
Cand vede pe unu mafiot cu masini scumpe, vile si milioane de euro in conturi, normal ca vrea si el.
Fata de sa vada pe unu care munceste pentru altul, ia un sal fie mai mare sau mai mic din care nu faci mare lucru.

Ca nu e bine, e altceva, insa asta se intampla. Nu isi dau seama ca asta inseamna penal, puscarie, batai, etc, nesiguranta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pentruca acestea sunt modelele care le difuzeaza mijloacele mass-media.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosti toti adolescentii? Ai niste obsesii

| chuckmanson a răspuns:

Pentru că majoritatea părinților în țara asta sunt niște idioți abuzivi care nu le oferă modele bune propriilor copii și care preferă să arunce toată vina pe generația tânără în loc să își asume propria vină.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru chuckmanson):

In calitate de parinte cu destule bucati negative pe care mi le asum... intru totul de acord cu tine. Adolescentii si batrinii sunt oglinda astora intre 25-55 de cele mai multe ori. Sintem o adunatura de jegosi, indiferent de studii si venituri, foarte putini sunt chiar ok. Nu, eu nu ma consider printre aia ok.winking

| MValentin a răspuns:

Cred ca ce zici tu acolo se potrivește perioadei dintre 2005-2010. Acum adolescenții (o parte normal) sunt in cel mai pur sens al cuvantului,, proști,,.
Se lasa influențați de o aplicație/de impulsivitatea sentimentelor si a imoralitatii. Spun asta ca traiesc cu un pic peste perioada adolescentina din prezent si crede-mă e trist...

| Gabriela19loredana77 a răspuns:

Cred cã influenţa asta negativă vine din partea 1. Părinţilor 2. Colegii care fumează, beau sau se droghează 3. Probleme mintale grave adică eu una pot zice că am văzut o mulţime de știri cu adoleșcenţi 15-16-17 ani care sau băgat să își omoare un coleg cu cuţitul, doamne și ca scuză la una sau două știri au spus că sau bătut pentru o fată, din moment ce vrei să te baţi și îl Omori cu cutitul înseamnã cã ai probleme mintale si nu orce probleme cii unele grave, autoritãtile ar trebui sã gândeascã cã acei oameni au fãcut o crimã fie major fie nu meritã bãgat la puscãrie pe viatã nu conteazã cã are probleme mintale/e nebun