| Emojimasterul a întrebat:

De ce medie generală este nevoie de obicei pentru a te transfera de la un liceu la altul? (Care este media generala minima pentru transfer de obicei?)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru transferul in cl. a IX-a trebuie sa ai media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat.
Dupa clasa a IX-a media de promovare a clasei trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

| Lorennn a răspuns:

Pai depinde de liceul, cele tehnice au undeva la 7.50 iar cele cu profil uman-real 8.50