| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu a mai fost terminata Casa Poporului? Credeti ca daca o terminau arata mai bine?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Casa Poporului este in linii mari terminata.In unele aripi mai trebuie finisate interioarele.Chiar daca traia Ceausescu, aspectul exterior nu s-ar fi schimbat esential. Mira

auran
| auran a răspuns:

Pt ca cei actuali sunt prea preocupati cum sa bage mai mult in buzunar

| selef a răspuns:

Pentru ca poporul a emigrat.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Daca traia inca vreo 5 ani Ceausescu, care a dat case la multa, multa lume, ar fi aratat mult mai bine.Nu tin cu regimul Ceausist, dar mie personal Ceausescu mi-a dat casa de doua ori, odata inainte sa am copii si dupa ce am nascut doi gemeni mi-a dat 3 camere in cartierul Aviatiei.Acum mai vedeti casa de la guvernanatii astia la Sfantul asteapta. Tineretul din ziua de azi are de suferit.Asa ca in continuare cu Casa Poporului, poate o termina Boc.