| Anonymous989 a întrebat:

De ce o gramada de copii nu vor sa mearga la liceul Hurmuzachi (Radauti)? Au note foarte mari 9 si 10 si toti vor la industrial. Zic ca la hhurmu e ffff greu, profesori foarte rai. Si vreau sa va mai intreb ceva. La care liceu ar trebui sa dau sa devin dentist?

1 răspuns:
| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

O sa iti raspuns de ce nu vor sa mearga: nu stiu ce vor de la viata lor. desi acum sunt elevi buni, se vor rata mergand la un liceu industrial. asa si trebuie sa fie, la un liceul bun: trebuie sa fie greu, pentru a invata ceva. ca sa devii dentist, bazeaza-te pe un liceu unde se face ceva chimie si biologie, ca sa dai la medicina. insa, te previn ca trebuie sa studiezi individual de iti sar capacele ca sa intri la medicina. daca vrei ceva de la viata ta, atunci vei invata. daca nu, vei fi ca multitudinea de inadaptati care spun ca fac scoala degeaba, cand de fapt ei nu au nimic in cap.