| andreealitllesmileAndreea a întrebat:

De ce primele cursuri din primul an de facultate sunt importante? Multumesc!

5 răspunsuri:
| EleanorJane a răspuns:

Pentru ca vezi cum e noua materie, modul in care preda profesorul.
Ma rog, toate sunt importante, ca iti explica lectia...

| Lina1993 a răspuns:

Toate cursurile sunt importante pentru ca dacă nu înțelegi materia din primele cursuri, nu ai cum sa evoluezi după. E exact ca în școală

| Wr3nch a răspuns:

Toate cursurile sunt importantlaughing Aia ''cool'' care nu merg nici la cursuri nici la seminarii ajung in restante si exmatriculatilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu uita de cuie si femei. On-topic: primele cursuri sunt fie recapitulari fie bazele materiei, comparativ cu scoala si liceul unde fiecare profesor preda cum ii vine lui cheful, la facultate se respecta un curriculum care deseori foloseste piramida. Ai bazele, restul vine easy pease sus, caramida cu caramida.

| sayWhaaat a răspuns:

Depinde de ce vrei sa faci in viitor, depinde de cursuri si depinde de facultate. Nu toate cursurile din toate facultatile sunt importante pentru toate persoanele. Ai o eroare logica in intrebare.