| Etro a întrebat:

De ce profesorii sunt asa înapoiați? De ce nu ii schimba din functia lor daca doar fac misto de elevi? Am primit 2 absențe la 2 materii diferite și pe degeaba deoarece am fost la ora. De ceva vreme cand fac ore pe aplicația Zoom nu imi merge să imi activez microfonul doar camera. Si nu stiu cum sa rezolv problema. Au înțeles toti profesorii in afara de o doamna cam înapoiata ce mi-a pus absenta și zicea ca nu ma vede printre ceilalți. Mi-am aprins si camera dupa sa ma vadă da ea deja imi puse absenta. Eu nu înțeleg ce treaba am eu daca mi s-a stricat zoom. Avea dreptul să-mi puna absent? Cum pot motiva acele absente?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Că nu ia nimeni măsuri, și eu am renunțat la master și printre motive erau și profesorii de acolo
aia e, românica, mai avem ceva până să ne facem bine, dar am totuși o speranță văzând că încep să se ia ușor-ușor măsuri pe baza reclamaților în tot mai multe instituții.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci sa intelegem ca ti a pus absent ca nu aveai camera deschisa pe care zici ca ai deschiso dupa, deci mergea ok, doar ca nu ai vrut tu sa o tii deschisa.

| Etro explică (pentru suntserios):

Nu de asta, o zis ca nu m vede pe lang numele celorlați, i-a spus o colega ca ma vede dar ea nu sa uutat si m-a pus absent. Nu am putut vorbi deoarece microfonul are niște probleme momentan

| sierra1 a răspuns:

" AnaMaria15ARMY a întrebat: De ce profesorii sunt asa înapoiați?"

aaaa, tu ești eleva aia genială candidată la nobel?

| sierra1 a răspuns:

"AnaMaria15ARMY a întrebat: Avea dreptul să-mi puna absent?"

dacă prezența și reacția ta sunt ZERO, normal

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inteleg ca esti frustrata, dar ce mai conteaza acum? Lasa lucrurile asa, asta nu inseamna nimic. Totul o sa treaca si apoi nu o sa iti mai aduci aminte de nimic. Tot ce conteaza este media ta de la bac.

Dar strict legat de aceasta "problema" incearca sa vorbesti cu dirigintele vostru si cu parintii tai. Sa ia masuri.

| Yuoia a răspuns:

Si totusi, de ce nu tii camera deschisa? Profesorii nu sunt inapoiati in acest caz. Da, aveau dreptul sa-ti puna absente din moment ce nu erai vizibil prezent. Fara motiv real. Nu le poti motiva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yuoia):

Pe Zoom iti apare numele indiferent daca pornesti sau nu camera si microfonul.
Cu un screenshot poti dovedi ca ai fost prezent, fiindca iti apare numele acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acum inainte, cand intri pe zoom apasa pe lista de participanti - acolo apar numele tuturor celor prezenti, si evident si numele tau.

Dupa te duci sa discuti cu directorul daca mai primesti absenta cu tine prezent la ora! Si ii arati dovada ca ai fost prezent!