| AlexDorinel a întrebat:

De ce Românii nascuti dupa 90 sunt asa de lenesi, golani, plangaciosi?

Nu generalizez, sunt si destui oameni ca lumea.

In comunism toti oamenii erau super educati, muncitori si nu se plangeau ca nu aveau una alta.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"In comunism toti oamenii erau super educati, muncitori si nu se plangeau ca nu aveau una alta."

Loool, amuzant. Ha ha.

Tu ai idee ce pateai daca te plangeai prin anii 80?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Exista mancare si caldura si libertate dupa care sa se planga... doar ca nu aveau voie sa se planga

| sierra1 a răspuns:

"De ce Românii nascuti dupa 90 sunt asa de...Nu generalizez"

să ne fie cu iertare, dar tocmai ce-ai făcut-o (generalizarea)

| johnnny123 a răspuns:

Tu nu prea intelegi sensul cuvantului "generalizare", nu-i asa?

Nu de alta, dar ai facut o generalizare, apoi ai spus "nu generalizez", dupa care ai facut inca o generalizare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mi se pare amuzanta ironia.
Ca sa afli un posibil raspuns la intrebare, pune-ti tu intrebarea "De ce sunt atat de plangacios?" si vezi ce motive iti vin in minte.

| Anuket a răspuns:

Educați, dar cei inteligenți au fost închiși. Muncitori, dar nu puteau avea nimic a lor, dacă încercau rezolvau securiștii și turnătorii. Nu se plângeau că erau consecințe.