| Razvanelrazvii a întrebat:

De ce se considera ca in absenta memoriei viata umana si viata in general sunt imposibile?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facem abstractie de lumea moderna, fata memorie nu ai putea sa iti indeplinesti functiile de baza... gasirea adapostului, gasirea hranei. gasirea apei. Cum ar fi ca fiecare vietate sa iti petreaza viata doa cautand surse noi de apa avand in vedere ca mereu uita un e ultima pe care a folosito

| SzidySzidonia a răspuns:

Deoarece fara memorie, nu exista viata, adica exista dar nu te poti gansi, nu poti sa faci diferente, daca te doare undeva nu-ti dai seama, nici nu ma pot gandi cum ar fi, e imposibil viata fara memorie.