| oceanoflove a întrebat:

De ce se opun anumite tari (Franta) pentru intrarea in UE a Albaniei si Macedoniei de Nord?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Albania este exportatoare de crima organizata. Macedonia se declara urmasa macedonenilor ceea ce nu-i adavrat (ei sunt slavi) si se opune Grecia, desi macedonenii n-au fost greci ci traci, adica ruda cu dacii. In ambele cazuri, daca o tara are probleme cu vecinii sau cu alte tari din UE nu poate intra pana nu le rezolva.

| sierra1 a răspuns:

Ai chema la masă cu tine un cerșetor și un bătătuș?

| Bizon95 a răspuns:

Albanezii sunt niste ucigasi... trecand peste filmele Taken care sunt numai cireasa de pe tort, dupa caderea cortinei de fier daca romanii erau hoti LACOMI si erau confundati cu tigani, albanezii sunt recunoscuti ca sar sa ucida din prima si au arme de foc

https://www.youtube.com/watch?v=3yNT8B95x3o

iar cand e vb de "Macedonia" "de Nord" (sper ca simti ghilimelele), grecii nu or sa fie de acord in vecii, vecilor... AMIN, cel putin pana nu isi schimba numele FURAT DE LA GRECI! (unul dintre cel mai mare erou national grecesc este Alexandru MACEDON, iar asta si nu numai asta denota ca Macedonia poate fi NUMAI o idee greceasca, PUNCT)

| MagicOneT a răspuns:

UE se vrea a fi un grup select, fiecare membru trebuie sa aduca beneficii, fie ele economice, strategice etc celorlalti membri. In momentul de fata, aderarea Albaniei, cat si a Macedoniei de Nord, nu prezinta avantaje sau ma rog, nu au ce oferi pentru grup, iar francezii o spun pe șleau.

| LeonXed12 a răspuns:

Ca sa intrii in UE, trebuie sa indeplinesti niste conditii, trebuie sa ai o anumita infrastructura si o economie interna cat de cat dezvoltata, banuiesc ca aceste tari nu indeplinesc aceste cerinte si de asta nu pot intra.