| GhostSura a întrebat:

De ce se spune ca femeile sunt periculoase la volan?laughing)

87 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca nu au aceleasi abilitati ca noi. In ro nu se pune. Mai nulte accidente se produc din vina soferilor

| mgtow a răspuns:

Pentru ca nu au abilitatiile noastre in condus, ele fiind experte la cratita, de fapt nici la cratita nu fac fata ca s-au sclifosit acum. La desfacut cracii si videochat sigur ca da

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca de obicei au copii in masina si sunt mai tot timpul cu ochii pe copilasii din spate, nefiind atente la trafic.

In ce privesc statisticile, barbatii s-au dovedit a fi de 2 ori mai prosti la volan, facand de 2 ori mai multe accidente la volan.

| EMMP a răspuns (pentru Violleta2022):

Mergand de 2 ori mai repede decat femeile. Pe alea cu 80-90 pe autostrada nu le vezi?

| Drimmero a răspuns:

Sincer nu m-am simtit niciodata in pericol cu o femeie la volan. Ele nu se baga in depasiri nasoale, nu merg cu 100+ km/h, merg prudent. Numai ca uneori mai iau unele oglinda lu' vecinu', mai incurca stanga cu dreapta, mai zgarie putin masina in parcare dar ceva mai nasol vezi rar la ele, chiar te simti ok cu ele in masini pe drumuri lungi.

| Drimmero a răspuns:

Asta e intrebare de facut bani cinstiti, arunci o piatra in balta si ceilalti, barbati, femei, cu mic cu mare sar dupa ea care mai de care sa scoata primul piatra din balta. De urmarit comentariile, cu o bere in mana numai bune de un stand-up comedy

| Mosotti a răspuns:

Ptr ca sunt mai putin capabile ca barbatii la condus, tu n-ai vazut, cand parcheaza o femeie sti dinainte "precis e femeie la volan", se vede stangacia cu care parcheaza uneori.
Nu toate, dar multe sunt asa.

De aia se si zice ca barbatii sunt cei mai buni bucatari, ca ei gandesc mai logic, cand fac o mancare calculeaza ingredientele, proportiile, etc, combina aia cu aia si isi dau seama ce iese.

Pai dar tot ce vezi tu in jur e cam facut de barbati, tot ce ai acum, telefoane, calculatoare, blocuri, masini, pana si chibriturile.
Fara ei, am fi ramas in evul mediu.
O sa vezi ca femeile in foarte multe sunt mai putin capabile decat barbatii.

| Catrice a răspuns:

Din cauza unor bărbați care nu știu sa conducă.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ma gandesc ca cei care au spus asta se temeu de concurenta.
In opinia lor femeile NU au ce cauta la volan.
Eu nu conduc dar sora mea are permis. oricand m-as lasa in mainele ei.Conduce de peste 30 si o face foarte bine.
Eu cred ca mai mult barbatii sunt mai vitozomani.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai citit cartile colonelului Beda?

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca de ce nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns:

Fiindcă suferă de scenarita.

| AnastasiaK a răspuns:

@Ochisorul (că multe rezolvi cu ignore ul ăla ce-i drept)

Hai că stai bine cu înțelegerea textului citit. Stai jos, 4!

Măi, fetiță, dacă tu vezi (ipotetic vorbind evident) o statistică în care ți se zice că azi au fost doar 4 accidente minore provocate de femei și 20 accidente provocate de bărbați, dintre care 2 grave. Reacția inițială e aia pe care o ai tu, să zici că bărbații sunt pericolul. DAR, dacă ai creier realizezi că datele problemei sunt incomplete pentru o astfel de concluzie PENTRU CĂ e perfect posibil ca azi să fi fost doar 4 femei care au ieșit cu mașina, fiecare să fi condus câte 10km, în timp ce au fost 100 de bărbați care au condus câte 200km. Și de aici concluzia ar fi diametral opusă, ca femeile sunt pericol public. Evident că nu e chiar ca în exemplul meu, dar e clar că femeile conduc mai puțin, așa că statisticile sunt fix inutile.

Deci nu, nu am zis că "dacă ar conduce mai mult, ar fi pericol", ci că acele accidente minore pe care le fac ele devin o problemă majoră dacă le raportezi la distanțele mici conduse. Și oricum, nu e ca și când femeile fac numai accidente minore.

| Alverto a răspuns:

Hai gigele că făcuși treabă. Le dădusi motiv astora de cearta pe TPU in care îți urca intrebarea la populare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca, statistic vorbind, femeile conduc mai rau decat barbatii. Si, bineinteles, ca barbatii care afirma aceasta sunt niste misogini

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa conduca mai rau cand majoritatea sunt mai prudente si fac doar tamponari usoare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

rolling on the floor
De ce sunt nebun, stimabilo?

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca vorbesti despre statisticile pe care le-ai visat azi noapte. In statisticile alea pe care nu le-ai citit de fapt scrie ca accidentele mortale sunt cauzate de barbati. Ei sunt cu adrenalina si viteza si ilegalitatile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Du-te și etalează-ți frustrările feminine în altă parte. Se vede de la Brașov orgoliul tău feminin care a fost atins la maxim. Tu, țață plictisită. Dacă numai cu un ochișor te uiți și când ești la volan, nu degeaba ca multe provocați accidente din alea "ușoare" care bagă lumea în sperieți.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt din Brasov si aici nu vad asemenea specimene ca tine. Tu esti de undeva de prin Vaslui. Meri cu domnu'

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Tu nu vezi pentru ca oricum ești cu ochii numai prin oglinzi. Cum am spus : machiajul și rujul este mai relevant, decât șofatul. laughing sigur nu erai tu ieri în zona Onix în într-un Fiat Punto care, cu toate ca aveam prioritate, ai ieșit ca milka în mijlocul intersecției și când mă uit la șofer vad o șoferiță preocupată cu rujul? Aaa, scuze! Tot eu din Vaslui? Poate tu născută la Vaslui și mutată la Brașov și doar te dai mare cu CI de Brașov. Câte nu sunt din astea. Când eu născut la Brașov și CI de Brașov. tongue

| AnastasiaK a răspuns (pentru gritt):

Statistic vorbind, e și greu ca femeile să facă cine știe ce accidente având în vedere că majoritatea au drumurile fixate și bine cunoscute acasă-muncă și acasă-salon, iar mai departe de atât conduce el de obicei. Când te lauzi cu statisticile alea, e bine să compari și kilometri conduși.

Bineînțeles că există destule femei care știu să conducă, la fel cum sunt și bărbați care n-au nicio treabă, dar cu toate astea, în cam 90% din cazuri (de data asta nu din statistici, ci din experiență) când am văzut pe cineva încurcând traficul, era femeie. sad

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ii zici unei fete care nu s-a machiat in viata ei ca machiajul e mai important decat sofatul. Asta inseamna sa generalizezi si sa delirezi pentru ca ai tu traume de la mamica. Nascuta si crescuta in Brasov tongue nu ca tine, din pacate s-a umplut Brasovul de moldoveni si acum ca stiu ca umbla un bolnav printre noi, imi vine sa ma mut pe luna.
Tu esti ala din centru care urmareste fete de care se vorbea zilele trecute?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Drum bun la mutat pe lună. Vrei sa îți fac o rezervare spre Huston în Texas? Cine te oprește sa te muti pe luna? Oricum zici de ceva de unde îți sunt și originile tale de fel. Vezi ca s-a descoperit viata și pe Marte. Du-te pe Marte odată cu Smiley. laughing

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca ai obosit.

| gritt a răspuns (pentru AnastasiaK):

Toate prietenele mele conduc foarte bine. Si nu pe rute acasa-munca. Chiar ma plimb des cu ele (una lucreaza si la Glovo) si nu au cauzat niciodata probleme in trafic. In zona mea majoritatea problemelor sunt din cauza cocalarilor cu numere de Bucuresti.

| AnastasiaK a răspuns (pentru gritt):

Ciudat că mereu TOATĂ lumea conduce, nu bine, ci FOARTE bine, dar totuși există atâtea probleme happy Dar din nou, pe oricine întrebi, el personal și/sau prietenii lui conduc(e) FOARTE bine. Apropo, ai permis sau presupui tu? Mă rog, și întrebarea asta o pun degeaba că-s destui cu permis care nu știu regulile de circulație.

P.S. Eu nu am zis de "probleme în trafic". E greu să cauzezi așa ceva singurel indiferent cât de prost ești, că te feresc restul. Eu am zis că încurcă traficul, iar aici includ, de exemplu, și femeile care stau câte 3 zile lucrătoare să treacă printr-o intersecție, care teoretic nu fac nimic greșit, practic au "frigiderul plin" și nu degeaba.

| gritt a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu toata lumea. Am spus ca avem si cocalari. Ce mi-e Bucuresti, ce mi-e coada vacii. Intrebarea era de ce sunt considerate femeile periculoase tongue

| AnastasiaK a răspuns (pentru gritt):

Păi și răspunsul la întrebare s-a dat: în esență pentru că femeile sunt șoferi mai proști. Tu ai contrazis cu cine știe ce statistici oi fi găsit tu, iar eu ți-am spus că statisticile de genul sunt irelevante pentru că nu îți spun și cât de puțin conduc femeile (majoritar, nu toate) față de bărbați. M-ai contrazis cu prietenele tale (și ce mai argument, generalizarea...că dacă eu practic și cunosc câteva fete care practică sport de contact, înseamnă că toate sau majoritatea femeilor practică, așa-i?) și oricum nu știm dacă într-adevăr conduc ele "foarte bine" sau e doar părerea ta.

Ți-am făcut o scurtă recapitulare în caz că nu te-a ajutat memoria, ca să înțelegi de ce toată discuția e pe subiectul întrebării, așa că stai liniștită că n-aveam vreo dorință aparte de a te băga în seamă laughing

| gritt a răspuns (pentru AnastasiaK):

Conduc mai prost pentru ca de fapt conduc mai putin si daca ar conduce mai mult, ar fi periculoase. Nu stiu asta, dar asa presupun eu pentru ca uneori sunt incete rolling on the floor

Girl, tu mi-ai zis experienta ta, ca tu ai vazut femei incurcand traficul (mama, ce mai argument!), eu ti-am raspuns cu experienta mea, care am prietene ce conduc toata ziua, inclusiv pentru ca asta e meseria lor (cine naiba ar angaja pe cineva care nu stie sa conduca?).

Eu nu am zis nicaieri ca femeile conduc perfect, am zis asta:
''Sunt OAMENI care conduc prost. Si OAMENI care conduc bine. Statisticile spun ca barbatii conduc mai periculos.''

Intrebarea era de ce sunt periculoase femeile si tu vii si-mi spui ce spuneam si eu mai sus, si anume ca femeile cauzeaza mai mult probleme minore. Dar important e ce ar face daca ar conduce mai mult si ce mai viseaza ofticatele noaptea rolling on the floor
Meri cu domnu'

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Tu chiar esti femeie sau ti-ai pus nick-ul "Anastasia" la misto? Nu imi vine sa cred ca o femeie ar putea vorbi asa despre femei...

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sunt femeie, doar că nu sunt ipocrită laughing Ce vrei să zic? Că-s șoferițe bune când e clar că MAJORITATEA nu-s? Crede-mă că atunci când mi-am luat permisul, mă uitam la șofer când vedeam că durează 6 ani să facă o parcare, să plece de la semafor, să schimbe o bandă sau pur și simplu nu știa dacă are prioritate sau nu, SPERÂND să văd un bărbat să pot să zic "na, mă, că și ăștia-s dobitoci". După 6 ani de când am permisul, am văzut atât de multe femei și atât de puțini bărbați încurcând traficul încât atunci când văd unul, prima reacție e "ăsta conduce ca o femeie".

Dar da, hai să fim ipocrite că vrem noi să ne batem cu pumnii în piept ce mari șoferițe sunt femeile. Acceptă adevărul și gata. Poate tu ești una din excepțiile care conduc decent, poate chiar bine, dar majoritatea nu o fac. Nu stau să caut statistici idioate acum, dar cel mai simplu test e să ieși pe stradă cu mașina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Pentru o femeie care conduce bine, are permis din liceu, nu a facut un accident in viata ei (conduc aproape zilnic) si nu s-a dat cu ruj la volan in viata ei (m-as simti cringe sa fac asta ) e aiurea auda chestii precum "femeile sunt periculoase la volan". Intelege-ma si pe mine... laughing

Ah, si daca mai zice vreunu ca se rujeaza femeile la volan, atat am de spus pentru voi: am vazut barbati care SE SCARMA IN NAS la volan!

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu te înțeleg, dar se fac generalizări pe baza majorității, m-am obișnuit cu asta și e greu de schimbat. Uneori am încercat, dar degeaba adun eu 10 femei care conduc bine, că mi se arată înapoi 100 de femei care conduc prost. Aia e, suntem egali ca sexe, dar în unele domenii predomină bărbații și în altele femeile. Asta nu înseamnă, bineînțeles, că într-un domeniu la care sunt buni bărbații nu pot fi câteva femei care excelează și invers, dar nu putem să ignorăm majoritatea.

| Holiday a răspuns (pentru gritt):

Daca femeile ar conduce ca barbatii, ar face de 5 ori mai multe accidente. Discutia e ca ele fac mai putine accidente grave pentru ca desi conduc mai prost, merg mult mai incet. Orice ai zice, cand vezi o masina dezorientata pe strada, in 8 cazuri din 10 e o femeie la volan.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vad daca a mai comentat ceva, dar sa stii ca are multe in comun cu un user Cosmin si vibe de barbatoi misogin la multe intrebari. Mai stii ca nu s-o da femeie rolling on the floor

| tudorvolcano a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde. Poate o femeie mai intră într-un stâlp, mai i se oprește motorul, greșeli de bază.
Bărbații, în schimb, iau mai multe riscuri în trafic, depășesc mașini pe linie continuă că sunt „șmecheri", taie calea pietonilor, depășesc limita de viteză mai des, și unii, ca să arate ce șoferi buni sunt, conduc beți la volan. De aceea, ei riscă mai mult să facă accidente.

Când un bărbat vede că e vorba de o femeie la volan, încearcă să fie mai precaut în trafic, pentru că știe din stereotip că femeile conduc mai rău.
Dacă în schimb e vorba de alt bărbat, e mai relaxat, și mai pasibil de accident.

Totuși, femeile care se se rujează, fardează în mașină, pe drum, sau se uită în oglindă să vadă cum a arată când sunt în trafic, nu au ce căuta la volan, cum de altfel, nu au ce căuta nici bărbații sau femeile care vorbesc la telefon când sunt la volan, sau stau pe telefon/tabletă în timp ce conduc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ele în loc sa fie atente la trafic, stau băgate cu ochii prin oglinzi fardăndu-se, rujandu-se sau alte chestii. Biciclist fiind era să mă așeze în fund pe asfalt o amețită din asta care în loc sa acorde prioritate, ea își ruja buzele în timp ce conducea. Consider ca locul femeii este la cratiță, nu la volan.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aoleooo,stimabile rolling on the floor M-ai intrecut la capitolul ''misoginism''. Ia spune, nici tu n ai avut succes la fete ca mine? rolling on the floor

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu iesi din casa sau ai vazut femei doar in filme? Nu se rujeaza nimeni la volan.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Te simți? Eu zic ce văd pentru ca des sunt în trafic pe bicicletă. Iar când o femeie pornește ștergătoarele, într-o zi senină, este de la sine înțeles că dorește să facă stânga. laughing

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta am citit-o pe Facebook zilele trecute. Hai, fii original.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca m-ai distrat, stimabile rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Și partea cu misoginul tot pe Facebook am citit-o, tot acum câteva zile. Interesant, subiectul era tot femeia la volan. Poate tu să fi mai originală decât brandul gucci. Pentru voi toți bărbații sunt misogini. La fel cum și noi credem că femeia este incompetentă în a conduce o mașină. Deranjează atât de tare când spune omul adevărul? Să nu mai zic când am văzut la mine în oraș o femeie "blonda" care conducea o mașină cu nr de Italia și care a avut nevoie de 15 minute să iasă dintr-o parcare. Și copiii de 12 ani știu să conducă mai bine, unii la vârsta de 12 ani sunt piloți de raliu. Când voi, săracele... Aplaudați precum focile al propria prostie.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toti barbatii sunt misogini. Dar tu sigur esti. Si oricine spune asemenea mizerii. Un om inteligent nu face generalizari. Sunt OAMENI care conduc prost. Si OAMENI care conduc bine. Statisticile spun ca BARBATII conduc mai periculos. Dar voua nu va pasa de statistici pentru ca nu sunteti atat de rationali pe cat va pretindeti. Voi, unii baietei, sunteti extrem de sensibili si emotionali, urati un gen intreg pentru ca v-au respins cateva fete. Sunteti scarbos de penibili. Tu in mod special pentru ca ai un vibe bolnav de Morbid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun venit în comunitatea misoginilor de pretutindeni. Acum suntem asaltați de toate țațele plictisite. Decât să stea cu noi să ne țină teorii, mai bine și-ar deschide și celalalt ochișor și ar învăța legislația rutieră.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai grija cand folosesti termenul ''ochisor'' in aceasta conversatie, stimabilulerolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Băieței? Știi tu ca sunt eu băiețel? M-ai controlat tu? Nu cred ca sar eu ca ars susținând contrariul, numai un om atins la orgoliu reacționează și susține că nu este asa. O șoferiță adevărată ( dacă chiar te consideri), își vede de treaba sa. Asa ca, mai bine intri în polemică și încerci sa pari și tu interesantă decât să înveți legislația rutieră din care, dacă întreb ceva, sigur dai search pe google ca să îmi răspunzi. laughing of, și câte nu sunt din astea sau din ăștia care vă lăudați că aveți mașini și nu numai ca nu știți să le conduceți. Dar nu cunoașteți legislația, dar după cum am spus : continuați să aplaudați! Precum blonda la volan : vai, sunt trei pedale și eu am doar două picioare! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai este și ochiul maro, dar nu contează.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu si la 40 de ani tot un baietel o sa fii. Da, vad ca esti atins rau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ala e varianta ochisorului dupa ce a incasat un pumn laughing devine ''ochiul maro''

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Nu prea mai ai replici, iar aia cu pepsi o spuneau colegii în școala generală. Mai încearcă altă cheie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă asa tupeu are și în trafic, devine șoferiță panda. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii, fratelor, sa tii rolling on the floor
Ma omori laughing

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e o replica, asta e foarte agitat. Imi scrie la mai multe intrebari in acelasi timp.

| SkateFunk a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa zic baietii. Dar stii care e partea amuzanta? Ca inclusiv fatalaii astia lesinati care au ajuns la 25-30 de ani fara sa aiba permis, sustin cu ardoare ca "femeile sunt periculoase la volan".
Ei nu au pus mana pe volan in viata lor dar se folosesc de afirmatia asta pentru ca e in avantajul lor. Toti se folosesc de afirmatia asta, inclusiv aia fara permis la 30 de ani. Si aia care au permis si accidente fara numar se folosesc de afirmatia asta. Si aia care au luat permisul pe spaga la fel.

Daca ar zice unu care chiar stie sa conduca o masina ca femeile sunt periculoase la volan, as trece cu vederea.

Dar cand se trezesc toti ametitii sa zica asa ceva, doar pentru ca e in avantajul lor, e ridicol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboiul dintre sexe, sezonul 5, episodul 73.

Distractie placuta! De data asta nu ma mai bag, am alergie la trolli! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IQ ul nu creste odata cu varsta! Deci, da! Se poate ca un copil de 12 ani sa aiba un IQ mai mare decat al tau sau al meu. Diferenta este gradul de maturizare, insa coeficientul de inteligenta este altceva. Nu prea stii sa jignesti, mai bine scriai m*ta fara cratima, erai mai convigatoare rolling on the floor Stimabilorolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am stagnat? Daca am stagnat,inseamna ca, de fapt, creste. Realizezi? laughing)))))))
Pe langa misogin frustrat, nu? Poponar? Ce ar mai fi, stimabilo?

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

La nastere. Incepe sa-mi fie mila de tine.
Nu te-a iubit mama?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Mai ai? laughing Sau gata-i cu jignirile? Trecem la felul 2?

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai bea Pepsi. Esti prea agitat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

De ce Pepsi si nu COla? ))) Are pepsi ceva mai special?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/Foi0m8rwEjY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dat în gropi, cum dau de obicei fetele de gen. Nu alta, dar dacă ai ceva sa transmiți, te aștept sa zici și în față. Sa cunosc și eu fata realizata și sportiva la urcat cu bicicleta pe munți. Ca din întâmplare am mai avut conflicte de gen pe Facebook și când l-am recunoscut pe stradă ( locuid în același cartier) mă lua pe ocolite ( ca nu e nici chiar asa). Pe Facebook și în social media mulți se cred zmei, dar în realitate de ce nu are nimeni curaj sa spună ceva? Pentru ca omul e pervers. În fata îți râde și prinde curaj din spatele unui monitor. La fel și tu : pe internet ești fiară, în realitate ca șoricelul. Am dreptate? Domnișoara sportivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a îndrăgostit de mine laughing avem și aceleași pasiuni, mâine o invit la întâlnire fata în fata. laughing dar nu vrea, e timidă. Are gura mare, dar e timida.

Răspuns utilizator avertizat
| gritt a răspuns:

Numai misoginii cred asta.

| gritt a răspuns:

Hai, mergi pe strada fara sa te impiedici si mai vorbim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Hai, ia si condu fara sa opresti motorul!rolling on the floor

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Primeam replici mai bune cand ma certam cu colegii in clasa a 3-a. Mai incearca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

DIn moment ce tii asa bine minte, inseamna ca a fost recent rolling on the floor
Vorbesc cu vreo fetita de 13 anisori? laughing

| gritt a răspuns:

Daca nu te intereseaza nu mai comenta? Cat timp comentezi de ce fac fetele si femeile, asta ma include, deci te intereseaza ce fac eu din moment ce stai cu ochii pe genul meu. Sau te intereseaza doar cand e ceva in favoarea ta? Clasic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Tu pui întrebări sau răspunzi? Că nu te mai înțeleg! Nici semnele de punctuație nu știi cum le mai pui, dovadă că deja fierbi.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde am gresit? Explica-mi ca la ora de romana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Ar trebui sa îți dai singura seama despre asta. Oricum asa cum te exprimi, la fel și conduci însă tu crezi ca totul este ok. Dar tu nu știi ce cred alții despre tine, când în realitate ești înjurată și îți spune cât ești "deșteaptă". Iar tu, dacă îl auzi, ii zâmbești și zici merci. Când, de fapt, tu nu îți vei da seama de ceea ce a vrut să îți transmită colegul participant la trafic. Off, grea viața când nu știi pe ce lume trăiești. Acum știu de ce în zona Făget - Coresi - Sânpetru se provoacă cozi imense. Sunt femeile la volan care îngreunează circulația.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai semnalat, tu sa explici. Mai ales ca te vad cum te chinui sa nu faci greseli, dar tot ratezi cate o virgula. Lovely.

| gritt a răspuns:

Presimt ca stai in Avantgarden. Ce bine ca o sa pice pe tine la primul cutremur. In Coresi merg o data pe an, deci sunt in siguranta. Hai, mai baga generalizari. Arata-mi cat esti de destept.

| gritt a răspuns:

Oamenii normali au prieteni, sa stii. Nu e nimic, te inteleg. Cand o cunosti doar pe mama ta, prieteniile iti par de domeniul SF.

| gritt a răspuns:

Unde m-am laudat cu masina? Vezi ca delirezi? Daca te iau cu bicicleta prin munti, acolo ramai. Se vede ca e singurul traseu pe care il stii. Te-as invita pe unul mai serios, dar nu cred ca poate sa vina mama sa te tina de mana... sad Ramai cu Poiana, unde merg toti incepatorii. Se vede ca nu ai facut liceul in Brasov. Nu am rabdare sa ma dau cu oja. Nu stiu cum e sa-ti sara oja de pe unghii. Imi pare rau ca ai avut asa experiente si simti nevoia sa vorbesti cu cineva despre asta. Data viitoare... sterge-le inainte. Totul o sa fie bine.