| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

De ce toti romanii sunt asa de prosti la comportament sau mi se pare mie?

77 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Felul cum ai pus intrebarea denota ca si tu esti din aceeasi categorie. Niciodata nu este bine sa generalizezi, cei mai multi romani nu au un comportament ilegal sau imoral, doar unii sunt necivilizati, altii fac prostii, etc.

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

laughing laughing cei mai multi romani nu au un comportament ilegal sau imoral, doar unii sunt necivilizati, altii fac prostii, etc.

foarte amuzant, fara suparare, dar mi-ati facut ziua, va multumesc pentru gluma asta

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Imi pare bine ca te-am binedispus dar te inseli, nu am spus-o ca gluma. Si o mica explicatie: referirea la "cei mai multi" este in sensul ca sunt peste jumatate cei cu comportament bun. Sunt de acord ca avem si unii cu comportament prost dar nu acestia constituie majoritatea.
Este foarte simplu ca sa ai o astfel de parere dar nu este sprijinita de nimic obiectiv, nici de catre tine si nici de catre cel ce a pus intrebarea. Asa fiind parerea mea este cu mult mai buna ca a celor ce spun ca TOTI au comportament prost.

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu in viata mea nu am intalnit un roman civilizat

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Este problema ta, inseamna ca te invarti printre cei necivilizati.

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu e problema mea, traiesc de 30 de ani aici, dvs afirmati chesti sf, ati scris ca majoritatea sunt civilizati, cea nu e adv

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nici eu nu sunt civilizat mam romanizat din pacate, toata civilizatia mea genetica germana s-a dus crying crying

| Furnicuta000 a răspuns (pentru RAY):

Eu am dat de oameni civilizati cand am ajuns la facultate. Vezi ce inseamna educatia? happy

| RAY a răspuns (pentru Furnicuta000):

O afirmatie fara dovezi nu inseamna nimic

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Faptul ca tu esti necivilizat nu inseamna ca sunt toti. De ex. eu ma consider civilizat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Parerile noastre sunt ireconciliabile, asa ca nu mai avem ce discuta, fiecare ramane cu a sa.

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Fiecare se poate considera cum doreste si poate sa creada orice vrea

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu aveti cum sa va certati cu Ray! Pe mine de doua ori m-a trecut la ignor din cauza ca aveam parareri diferite! A doua oara cand mi-a trimis cerere de,, iertaciune'' l=am lasat asa!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu ma cert, eu mi-am expus parerea si, dupa cateva fite, Ray o da pe gluma.
P.S. Si pe mine m-a ignorat Ray dar, dupa ceva timp, tot el a cerut sa fiu de acord cu stoparea si am fost. Sigur ca a doua oara n-as mai fi nici eu.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Ioandelasal):

UNII, spui?
Eu cred că ar trebui să te trezești nițel. Nu cred că doar "unii" ne-au făcut de rahat în 30 de ani de pseudodemocrație, neoliberalism inconștiență și analfabetism funcțional în diverse ramuri, sau toate.

| FreddieM a răspuns (pentru Furnicuta000):

Facultatea te-a civilizat care-va-sa-zica. Puteai sa o faci si pe cont propriu mult mai devreme, cu conditia sa faci uz masiv de cei sapte ani de acasa.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru FreddieM):

Nu vorbeam despre mine

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Bravo,felicitari

| RAY a răspuns (pentru Furnicuta000):

Indirect ai afirmat ca cei fara facultate sunt imorali si rai

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iarasi confirmi ce am spus, evaluand raspunsul meu ca nefolositor si eronat. Si acum sunt sigur ca ai un comportament prost, necivilizat si nu prea inteligent. Mai evalueaza-mi tot asa si aceasta postare. Si te mai crezi print, vai de capul tau!

Bula
| Bula a răspuns:

Din cauza lipsei de educatie potrivite primite (incepand cu "cei 7 ani de acasa").

| mgtow a răspuns:

Pt ca sant saraci

| darrio2007 a răspuns:

Tu esti american?

Răspuns utilizator avertizat
| baru a răspuns:

Aspru judecat...cati ani am stat sub comunism? Uite raspunsul.

| danbnz a răspuns:

Ti se pare.

| RAY a răspuns:

Traim in ultima tara din europa, cea mai saraca, cea mai praf tara, ai asteptari prea mari, asta e faza

| RAY a răspuns:

Vreau sa va reamintesc ca eu glumeam, ba da sunt si oameni civilizati, depinde de educatia fiecaruia desigur

| sierra1 a răspuns:

și tu ești român, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Aha"
Baiul e că noi ceilalti suntem și gândim românește. Nu crezi că ne-ai jignit?

"toti romanii sunt asa de prosti"

sau poate reformulezi

| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Ai primit certificatul de apatriere?

| Simpatic a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Dar ca cine ca japonezii estewinking
孫悟空 Son Gokū arigato

| JohnBmR a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Altul care se crede in filme americane

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Dar crezi ca esti mai diferit ca alti?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Asa sunt majoritatea egoiști, le pasa doar de ei, nu esti mai deosebit ca alti man, nu inseamna ca daca barfesc le pasa de alti

| Celcestietot a răspuns:

Pai daca aceia ii urmeaza pe Satana in viata, iti dai si tu seama.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Noi radem unu de altul si dracul de toti!

| Fatamuntilor a răspuns:

Ti se pare! Nu ai cum sa cunosti TOTI romanii si nu TREBUIE sa iti faci o parere generala pe baza unor oameni pe care tu i-ai intalnit al carui comportament nu ti-a placut!
Pe de alta parte se stie ca NU exista omul perfect, dar asta nu insemna ca au comportament prost!

| Andreeush a răspuns:

Nu poți spune că toți sunt la fel.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Uite o fata civilizata, serioasa, sincera

| Frank51 a răspuns:

Si prostia e relativa.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai depinde. Si tu esti? Ca daca nu, cred ca ai raspunsul la intrebare.

| aXy99 a răspuns:

Nu doar romanii, oamenii in general.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

S-au apropiat vremurile acelea de final de aceea oamenii sunt asa cum ii descri tu. Si chiar asa este, asta e adevarul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Stai linistit ca dincolo e si mai rau decat la noi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu toti, dar o mare parte dintre romani sunt needucati, necivilizati, invidiosi, parsivi, insensibili si mai ales de o rautate iesita din comun. Nu stiu cum mai exact definesti prostia dar daca te referi la ce am spus eu, poate e pentru ca asa s-a transmis din generatie in generatie.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

"Cine nu știe de păcat, nu știe nici de rușine" - așa spun bătrânii din satul meu când vad comportamentul unor oameni.

| Legion7X a răspuns:

Depinde de cercuri în tratarea anumitor situații sau anumitor oameni. Depinde de vicile dintr-un grup care prin diverse subiecte, stabilesc o anumită legătură de compatibilitate creând cu timpul o înlăturare a celui fără vici, dacă acesta nu este participant. Depinde de compatibilitatea unor experiențe similare din trecut cu a altora, care rezultă un anumit grad de înțelegere și empatie, în comparație cu alți indivizi.
Depinde de nivelul sarcasmului necontrolat al cuiva îndreptat către altora pentru a căpăta mai multă importanță și a declanșa subiect de batjocură, și amuzament pentru buna dispoziție a celor din jur.

| FreddieM a răspuns:

Logic constat ca romanii categorisiti de tine prosti sunt persoanele pe care le cunosti tu deci persoane din cercul in care te invarti si tu. Ia schimba putin ambientul si incearca sa te asociezi cu persoane de calitate, educate, civilizate si-ti vei schimba opinia.

PS: Dupa modul in care ai pus intrebarea am mari dubii ca ti-ai gasi loc printre cercurile de persoane amintite mai sus.

| Dalmore a răspuns:

Educație de 2 bani.

| DarthNiger a răspuns:

In primul rand si tu esti roman, deci practic te-ai jignit singur.
In al doilea rand, cel mai gresit lucru cand iti expui o opinie sau o afirmatie este sa generalizezi, fiindca daca generalizezi o sa reiasa ca esti un ipocrit si ca tu esti cel mai perfect iar cel care o sa ia bobarnacele tot tu o sa fi.
In al treilea rand, de unde stii tu ca ''toti'' romanii sunt prosti la comportament? cunosti tu ''toti'' romanii de faci o astfel de afirmatie? ai grija cum te exprimi cand pui o intrebare, fiindca poti sa jignesti nu numai o persoana ci mai multe, fiecare sens al unui cuvant are o importanta semnificativa

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

La cum te comporti nici nu ma mir ca nu esti sociabil si nimeni nu vrea sa stea la discutii cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Daca tot iti place anime ai auzit de Etika? fiindca degeaba iti place anime daca nu ai auzit cel putin odata de Etika.

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Etika nu e anime si nici nu am spus ca e anime, Etika a fost un live streamer popular din SUA, mare fan al anime-urilor deci clar ca nu ai auzit de el, si-ar fi dorit el sa fie anime laughing

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nici macar nu stii cine estewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta spune totul despre prostie, lipsa de educatie si in fond stapanirea limbii, dar am uitat tu nu esti roman, esti zmeu.

în 24 Noiembrie | ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:
Daca stau o luna nespalat la cap, ce se intampla?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ucrainean rămân, nu sunt român!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti se pare. Nu stiu, poate de la influentele astea mizerabile din tara precum Dan Negru, Junimea, manelele si alte taranisme care inca mai sunt promovate? Lipsa de educatie, vorba lui Bula? Adica uita-te si tu la PISA si la promovabilitatea la bac. Background-ul unei tari subdezvoltate si comuniste? Listez pana maine.

| Jus7t a răspuns:

Aproape toți, mi-e și mie scârbă de ei, închiși la minte, egoiști, invidioși și restul.
Dar nu te mai focusa pe asta că te consumi, ai grijă de tine.

| Dragosdoar a răspuns:

Lol,in ce zona locuiesti? A mai pus cineva o intrebare de genul asta

| sayWhaaat a răspuns:

Toti au prostii lor stai calm