| georgiana999 a întrebat:

De ce unii la competentele lingvistice ( engleza/franceza) au luat B1 si altii B2 la oral? O fi si din cauza faptului ca multi au citit de pe ciorna si au vrut sa-i diferentieze?

3 răspunsuri:
| ririsa a răspuns:

Pentru ca unii au stiut mai bine decat altii la acea competenta

| georgiana999 explică (pentru ririsa):

Asa cam toti spun ca au facut bine rolling on the floor

| confiturix a răspuns:

Nu poate sa diferentieze cu un nivel intreg doar pentru asa ceva. Chiar daca ai citit de pe ciorna este posibil sa te fi descurcat mai bine dacat unii care nu au avut ciorna. Evaluatorul asculta, se uita atent la tine si isi da seama ce nivel esti fara sa ia in considerare faptul ca citesti pe ciorna. Ei au bareme de corectare in care bifeaza punctajul.