| Nastia a întrebat:

De ce ura Adolf Hitler atat de mult evreii?

Răspuns Câştigător
| Darcos a răspuns:

Am gasit un raport pe internet. Sper sa te ajute.Bafta!
O intalnire scurta cu o prostituata evreica este posibil sa-l fi condus pe Hitler sa initieze genocidul Holocaustului, considera pihiatrii, conform unui articol din Daily Mail.

Acestia cred ca Hitler este posibil sa fi luat sifilis de la aceasta, care netratat, poate evolua in nebunie.

Conform raportului, perturbarile mentale si de comportament cauzate de maladia aflata in stadiu avansat, ar fi putut sa cauzeze ura pe care Hitler o avea impotriva evreilor si a persoanelor cu deficiente intelectuale.

Speculatiile ca Hitler ar fi avut sifilis s-au nascut din notitele gasite in jurnalul tinut de doctorul sau personal, Theo Morrell.

Hitler, a intretinut raporturi sexuale cu o prostituata evreica in Viena anului 1908. In plus, 13 pagini din cartea sa Mein Kampf sunt dedicate discutatei maladii. Datoria de a "combate sifilisul-boala evreiasca-ar trebui sa fie in slujba intregii natiuni germane," a scris Hitler. "Sanatatea natiunii va fi recastigata numai prin eliminarea evreilor" a mai adaugat dictatorul.

Totusi, in ciuda trimiterilor medicale si politice destul de semnificative, teoria nu a fost niciodata examinata riguros.

7 răspunsuri:
| Nastia explică:

Multumesc Darcos.asta e un lucru de care nu aveam nici cea mai vaga idee.

| Nastia explică:

Daca e s-o luam asa si noi ar trbeui sa dam tziganii afara din tara, ungurii, musulmanii, africanii.eu consider ca musulmanii conduc lumea din umbra. 70% din franta e cumparata de musulmani.asta e.noi nu facem nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... dar ce e culmea e ca el avea origini evreiesti!

| GreenBubble a răspuns:

Hitler ii considera pe germani o rasa ariana( de sagne albastru), singura fauritoare de civilizatie.Au mai fost considerati arineni si englezii si latinii dar si-au pierdut din puritate in urma amestecului rasial.Singurii vinovati de declinul societatii germane sunt considerati evreii, de aici declansarea unei politici antisemite.
Evreii au fost considerati pur si simplu o rasa inferioara celorlate, fapt pentru care Hitler a fost convins ca acestia trebuie sa dispara.
Culmea e ca el avea origini evreiesti...

| alexTT a răspuns:

Pentru ca evreii sunt o rasa imputita care a ajuns sa ne conduca lumea.

| LoveItachi4Ever a răspuns:

Nu stiu d`astea straight face

| crazypuff09 a răspuns:

Am citit mai demult ca mama lui Adolf Hitler, Klara, care suferea de cancer la san, a murit in urma unui tratament cu iodoform, administrat de doctorul Eduard Bloch, care era evreu. Hitler credea ca mama sa a fost otravita de catre acesta si se crede ca acesta ar fi motivul. Insa parerile sunt impartite