| anonim_4396 a întrebat:

De curand am fost admisa la Facultatea de Stiinte Economice la taxa dar as vrea sa stiu daca pot sa astept sa se afiseze a 2-a lista cu rezultatele provizorii. O prietena mi-a spus ca trebuie sa ma inmatriculez si apoi sa vad daca am norocul sa intru la buget.

25 iulie 2017 -afişarea rezultatelor provizorii
26-28 iulie 2017- înmatricularea candidaţilor
28 iulie 2017- afişarea rezultatelor provizorii
29-31 iulie 2017- înmatricularea candidaţilor
31 iulie 2017- afişarea rezultatelor FINALE

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti astepta caci, daca nu-ti confirmi locul ocupat in prima etapa programata(26-28 iulie) il vei pierde definitiv (vei fi eliminat/a din concurs ).
Pe locurile "la taxa" confirmarea locului (asa zisa "inmatriculare")presupune achitarea primei transe din taxa de scolarizare.

p.s. Poti spera la un loc bugetat doar daca te aflii pe primele pozitii, in functie de medie, pe lista celor admisi la taxa. Nu cred ca vor fi prea multi din cei admisi la buget care se vor retrage din concurs!