| AvalohAlyn a întrebat:

De unde pot sa învăț putina psihologie și psihiatrie și psihoterapie? Pentru mine personal

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Fii atent, caci iti spun o singura data. Se scoate din cand in cand o carte numita ''Tratat de Psihiatrie''. Il procuri pe ultimul aparut; imprumut, citit la sala, cumparat sau cum vrei tu, si il citesti, ca pe o poveste, cap-coada. Sunt doua volume, cam 400, 500 de pagini fiecare. Asta trebuie sa fie baza; dupa aia mai citesti si alte carti, dar numai lucrari medicale stiintifice.

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce intelegi prin învățat. Există cărți in librarii pe temele alea dar nu o sa inveti disciplina, poate niște concepte pe ici pe colo.

Sa inveti disciplinele alea 3 durează minim vreo 10 ani.

| Lukasssz a răspuns:

Psihologie poti invata la scoala in clasa a 10 a, psihiatrie si psihoterapie din reviste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găsești cărți la librărie.