| Lorika a întrebat:

De ziua mea am primit o chitara acustica(cu corzi de metal) si as dori sa invat sa cant la ea. Imi puteti spune va rog un site unde as putea sa invat?

Răspuns Câştigător
| AnnAnne a răspuns:

Ti-as recomanda sa faci cu un prof specializat in asta sau cu un prieten niste ore de chitara, MACAR la inceput(aprox. 3 luni), pentru ca, daca nu, o sa te trezesti cu tehnica buna si ca faci niste greseli de incepator de iti vine sa intri in pamant de rusine(cum i s-a intamplat unui coleg de trupa).

3 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Cauta site-ul unui profesor de chitara. De acolo sa iei numarul lui de telefon sau adresa si el iti va de cel mai bun sfat!

| sbboy a răspuns:

Youtube.E cel mai bun.Si mai gasesti pe google unde e in romana.

| sbboy a răspuns:

Http://www.fuzzymonkeytabs.com/ si asta e bun:)