| Anonimul69699 a întrebat:

Deci, alcoolul e legal, te face violent, etnobotanicele sunt legale, te fac un zombie umblator, iarba e ilegala, te calmeaza, unde ajunge tara asta?

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e singura țara care permite alcoolul și etnobotanicele și interzice iarba.

| zăGhost a răspuns:

Si alcoolul in cantitati mici e ok pentru organism. Etnobotanicele... o greseala imensa a carei efecte se vor vedea curand.

| Violleta2022 a răspuns:

Alcoolul este legal peste 18 ani.
Etnobotanicele NU sunt legale, nici iarba (marihuana) si nici alte droguri.
Un om normal la cap si la corp nu consuma alcool decat ocazional, la vreo ocazie si evident ca nu este afectat de alcool.
Alcoolul nu te face violent, daca tu nu esti un om violent, dimpotriva, pe unii ii calmeaza si pe altii ii adorame.
Violenta este genererata de o problema psihica a omului, care se accentueaza cand bea alcool, tocmai pehntru ca nu are avea voie sa bea deloc.
Am incercat sa explic mai pe intelesul tau happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Etnobotanice nu sunt legale.
Alcoolul nu face pe toată lume violenta.
Alcoolul în cantități rezonabile nu te afectează.
Fără sens întrebarea ta

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

ÎCCJ a decis că deținerea de etnobotanice pentru consum propriu e legală

| Lioana a răspuns:

1. Alcoolul nu te face violent ci iti diminueaza autocontrolul.
2. Cine ti-a spus tie ca etnobotanicele sunt legale?
3. Asta e problema ta? Ca iarba e ilegala? Crezi ca asta trage tara in jos? Nu. Dimpotrivă.

| Anonimul69699 explică (pentru Lioana):

Etnobotanicele s-au legalizat, cauta pe google

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimul69699):

NU s-au legalizat etnobotanicele, sunt inca ILEGALE.
Nu vorbim de norvegia, ci de Romania!

| Crackman a răspuns:

Catre un drum lung, pe nume laughing) controlul populatiei.

Răspuns utilizator avertizat
| Basthet a răspuns:

Bună! Generația tânără este împinsă pe un drum greșit. De ce să te relaxezi fumând iarbă? Plimbă-te într-un parc, bea seara un ceai de tei, citește o lectură plăcută, amuzantă. Nimic din toate astea nu te intoxică și nu creează dependență.