| Lost Angel a întrebat:

Deci... azi la fizica am avut o lectie despre sunete si era un experiment(ca sa zic asa) cu o rigla iar eu si colega mea de banca am incercat sa-l facem. Rigla a scos un sunet ciudat care pe noi ne-a amuzat, iar profesoara vazandu-ne razad( precizez ca nu am scos absolut niciun sunet si eram atente la explicatile ei) ne-a spus sa iesim afara( acest lucru fiind interzis in regulamentul scolii) si ca avem un punct scazut la purtare. Aproape de sfarsitul orei ne-a bagat din nou in clasa si atunci colegei mele i-a pus o intrebare din ce a predat profesoara in timpul in care noi eram afara, la usa. Ea normal ca nu avea de unde sa stie si atunci i-a dat 2 si i l-a trecut in catalog. Eu m-am dus si mi-am cerut scuze ca am deranjat-o dar ea a spus ca asta nu schimba cu nimic ea tot o sa ne scada un punct la purtare. Vi se pare normal?
Eu in catalog am numai note de 10 si sunt o eleva silitoare ( nu ma laud, sincer), directorul intrand in clasa si vazandu-ma plangand m-a intrebat ce s-a intamplat si atunci ne-a luat ( pe mine si colega mea afara)si i-am pov totul exact cum s-a intamplat, iar el a spus ca va interveni pentru noi. Voi ce credeti se poate remedia ceva? Ce as putea sa fac sa-i schimb [arerea profesoarei ( am si maine ora cu ea)?
Va rog ajutati-ma nu stiu c sa facstraight face dau fundita pentru cel mai folositor raspuns:X:X:X

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Daca a zis directorul ca se va reparaa situatia nu trebuie sa iti faci griji. Fi atenta la ora nu o deranja cu nimic si nu te lua in gura si nu ii adu aminte de episodul de ieri.

10 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Sa nu te mai stresezi atata pentru o nota... peste 1-2 ani nici nu o sa te mai interesezewinking

| IcsD a răspuns:

Aratai profesoarei ca a gresit. Nu iti va scade niciun punct nimic, a zis doar sa te sperie, si arata-i contrariu invata pentru maine ia lectia de la o colega care a luat notite la ora sau invata din carte.
La ora ei fii f atenta, invata si nu o supara!
Succes!|big hug
fundita?

| rebb a răspuns:

Vezi-ti de treaba ta si las-o pe profesoara aia.Probabil o sa rezolve totul directorul. Tu invata la fizica in continuare si nu ii da motive sa se enerveze iar.

| BabyPink a răspuns:

Cred că profesoara a avut dreptate, dacă aş fi fost în locul dânsei aş fi procedat la fel. Dar nu sunt de acord cu nota, nu cred că merita 2, cred că merita un 4 totuşi.Depinde acum de profesoară şi de director. M-a impresionat totuşi că te-ai dus să-ţi ceri scuze şi cred că asta a mai remediat puţin situaţia.Nu cred că pentru un râset acolo vă scade un punct la purtare.Precizează, te rog, în ce clasă eşti.
Succes! happy

| Lost Angel explică:

Sunt clasa a7a

| Nam a răspuns:

Invata si cand vei fi ascultata nu are de ce sa iti dea nota mica Bafta

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Pai parerea mea este ca profa e cam dusa pe campii...stiu la ce experiment te referi pentru ca am facut si eu aceiasi lectie anul trecut...banuiesc ca esti pe clasa a7a. Dca directorul a intervenit pentru voi inseamna ca e bine si ca situatia clar o sa se remedieze.Stai linistita ca nu cred ca vi se vor scadea puncte la purtare.Bafta in continuare la scoala!

| lawn a răspuns:

1. O data ce v-a dat afara ar fi trebuit sa va puna absenta deci nu avea cum sa puna 2 in catalog pe aceea data
2. Daca directorul a spus ca se va rezolva se va rezolva stai calma happy

| stefanutza27 a răspuns:

Incearca sai explici dirigintei ce s-a intamplat apoi du-te cu ea la profesoara, cere-i scuze si explica-i ca voi nu ati mai facut acel experiment si va amuzat sunetul scos de rigla.

| teoteodora a răspuns:

Cum a spus AdiSR, se va rezolva, cu siguranta profa o gresit da fii mai atenta cu ea daca stii ca are toane...si eu am profi la fel!