| Florincrap a întrebat:

Deci...ieri am fost agresat fizic de catre un coleg de scoala (ambii suntem in clasa a 5-a), intr-o pauza.Adica mi s-au dat niste pumni in spate.Am comunicat acest lucru dirigintei lui (profesoara mea de engleza),iar dupa aceea mi-a spus sa comunic dirigintelui meu. Acesta m-a chemat in sala de clasa a lui,dar atunci nu era nimeni. Dupa aceea,mi-a spus sa semnez o declaratie ziua urmatoare (astazi). Astazi,cand am venit in scoala,la controlul carnetelor de note,profesoara mea de geografie (in prezenta dirigintelui meu si a directorului,mentionez ca profesoara de geografie si dirigintele meu controleaza carnetele) m-a intrebat "Ce ti-a facut Celmare?" (acest Celmare e un renumit bataus al scolii la care invat) si am raspuns in fata directorului, a dirigintelui si a profesoarei de geografie.In prima pauza am semnat o declaratie,in sala de sport (dirigintele meu e profesor de sport).Apoi m-a chemat in hol,si l-a vazut pe bataus.L-a intrebat "Cu ce motiv l-ai batut?",iar el a negat ca m-a agresat. Dirigintele i-a raspuns ca "nu e o joaca ce faci tu, la 13 ani".
Aceasta e a doua declaratie intr-o luna de zile pe care o scriu impotriva lui (bineinteles,mai multi elevi din mai multe clase au scris). Media lui la purtare,pe semestrul trecut, e 2. Am inteles ca a venit si Politia,i-a intocmit ceva pe numele lui,si inspectoratul scolar, si tatal lui tot ameninta conducerea scolii cu Politia. Nu vi se pare normal ca un renumit bataus sa stea intr-o scoala special facuta pentru el si alti copii ca el? Vi se pare normal sa se ajunga sa se semneze declaratii impotriva batausilor?
Exprimati-va parerea!
Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Pune pe alti mai mari sa-i **** o bataie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"sifon" laughing)

| irina20 a răspuns:

Este normal si ar trebui facut ceva. Vorbeste cu colegii tai care au avut probleme, cu parintii vostri si cu profesorii. Poate se rezolva pana nu se ajunge la stirile de la 17...

| LuMix a răspuns:

Da este absolut normal

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Parintii tai sa ia legatura cu un avocat care sa se adreseze directiunii scolii si sa ceara explicatii IN SCRIS de la director. Urmeaza plangere la Politie impotriva directiunii referitor la punerea in pericol a sigurantei/sanatatii/vietii elevilor.

| xDoMo a răspuns:

Pai nu stiu eu prea multe dar cu media 2 la purtare nu te exmatriculeaza?laughing