supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Nu mai înțeleg nimic. Până la urmă începe școala fizic sau nu?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si da si nu.

| Frank51 a răspuns:

Scoala va incepe 100% pe 14 doar ca depinde de starea in care se afla localitatea:

Fizic - daca in localitate rata de imbolnavire este sub 1/1000 loc.
Partial fizic + online rata intre 1-3/1000.
Exclusiv online rata depaseste 3/1000.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va anunta pe 13

| eckblume a răspuns:

Teoretic scoala va incepe fizic, practic va fi tot online. De ce? Au zis ca un singur caz de covid intr-o clasa ii va trimite pe toti elevii acasa. De asemenea, unde sunt zone rosii, toate scolile vor fi inchise si vor fi ore online.
La facultate ar vrea sa fie hibrid (cursurile online, iar seminariile la faculultate).
Multor copii li s-a zis ca trebuie sa vina la scoala dupa 14 septembrie. O sa fie restrictii, precum: fiecare clasa va iesi pe coridor la o anumita ora astfel incat sa nu se intalneasca cu alte clase; nu vor sta in grupuri in pauze, masca pe fata etc. (Asta le-a spus diriginta verisoarei mele si colegilor ei).
La cat de dezorganizati si nepregatiti sunt unii din sistem, nu vor face fata sa tina totul sub control. O sa lesine copiii la ore cu mastile pe fețe. Cand vor vedea ca nu reusesc sa predea in astfel de conditii vor opta tot pentru scoala online. Niște suciți: ba incepe scoala, ba nu.

| EntertainYou a răspuns:

Da. Cu Pepsiglas.